Copyright © 2025 Volleybalkrant.
Artwork by the Media Artists. All rights reserved.
Op deze nieuwe pagina houden we je via korte updates op de hoogte van de laatste ontwikkelingen in volleyballand. Hier vind je berichten over transfers en geruchten, uitslagen, nationale en internationale (beach)volleybalcompetities en je favoriete spelers en speelsters. En check grappige of opmerkelijke volleybalcontent van over de hele wereld. Mis niks met VK Flits!
Heb je tips voor VK Flits? Neem dan contact met ons op.
Voor het tweede seizoen op rij spelen Britt Bongaerts en Eline Timmerman bij het Turkse Galatasaray. Hoewel de competitie in Turkije voornamelijk wordt gedomineerd door een traditionele top-drie (Fenerbahçe, Eczacibasi en Vakifbank), kan Galatasaray daarachter zeker tot een topteam gerekend worden. Om de top-drie aan te vallen, werd de selectie deze zomer flink versterkt. Onder andere de Italiaanse Miriam Sylla, regerend wereld- en Olympisch kampioen, de Poolse Martyna Lukasik en de Belgische Kaja Grobelna maakten de overstap naar Galatasaray.
Na drie zeges op rij trof Galatasaray afgelopen weekend topclub Vakifbank, het team met de Servische superster Tijana Boskovic en de Turkse internationals Zehra Güneş en Cansu Özbay. Na een spannende eerste set maakte Vakifbank in de twee sets daarna aanvallend het verschil en lukte het Galatasaray niet, ondanks een sterke wedstrijd van Sylla (16 punten), om echt weerstand te bieden.
Via 26-24, 25-19, 25-17 gingen de drie punten naar Vakifbank, het team van oud-bondscoach Giovanni Guidetti. Boskovic (18 punten) en de Russische passer-loper Marina Markova (17 punten) scoorden het meest voor de thuisploeg. Timmerman had een basisplaats (4 punten), Bongaerts kwam in elke set als invalster binnen de lijnen. Voorlopig staat Galatasaray vierde met negen punten uit vier wedstrijden, na winst op Aydin, Kuzeyboru en Ilbank en het verlies tegen Vakifbank.
SDW Powervolleys Düren kent een perfecte start van het nieuwe seizoen. Het nieuwe Düren tekende afgelopen drie Nederlanders en staat momenteel eerste in de Bundesliga. Dat komt omdat afgelopen weekend het dominante Berlijn werd verslagen. Joris Berkhout en Siebe Korenblek speelden een hoofdrol in de mooie 3-2 overwinning. Sjors Tijhuis maakte een korte invalbeurt.
De twee competitiewedstrijden tegen Netzhoppers (met Korenblek MVP) en VCO Berlin werden al makkelijk gewonnen. De eerste échte test van het nieuwe seizoen was de thuiswedstrijd tegen Berlin Recycle Volleys, het team van bondscoach Joel Banks en middenman Jelle Bosma. Berlijn, het team dat de laatste 9 jaar achter elkaar het kampioenschap wist te winnen, ging in de eerste competitiewedstrijd al met 0-3 onderuit tegen Friedrichshafen.
Düren strooide afgelopen weekend dus wat extra zout op de wonden. Set één en vier waren van de kant van Düren van geweldig niveau, met respectievelijk 72% en 65% aanval als team. Hierdoor werd het thuispubliek in Düren getrakteerd op een vijfde set, waarin het wederom geweldig speelde. Berkhout verdeelde uitstekend en via 15-9 legde Düren Berlijn de tweede nederlaag op.
Joris Berkhout en Siebe Korenblek speelden de hele wedstrijd. Berkhout werd MVP en Korenblek blonk uit met 12 punten, 73% aanval en 4 killblocks. Ook Tijhuis kwam met 1 uit 1 op het scoreboard na een invalbeurt. Tijhuis was overigens tegen VCO Berlin goed voor 10 punten.
Düren staat momenteel dus eerste in de Bundesliga, maar morgen staat Friedrichshafen alweer te wachten.
Nog geen drie dagen na de winst van de Supercup staat er voor Orion Stars een belangrijke wedstrijd te wachten. Morgen (woensdag) om 20.00 uur start de beste ploeg van Nederland aan de voorronde Champions League. Vorig jaar kwamen de Doetinchemmers twee rondes door, maar nu zal het overleven van ronde één al bijzonder zwaar zijn. Hun tegenstander ACH Volley Ljubljana beschikt dit seizoen namelijk over maar liefst zes Sloveense internationals.
ACH Volley Ljubljana neemt historisch gezien vaak deel aan de sterkste Europese competitie. Vorig jaar werd de hoofdronde van de Champions League net niet gehaald, maar dit jaar lijken die kansen weer groot. Dat komt doordat ACH Volley internationale toppers terug naar Slovenië wist te halen. Spelers als Urnaut, Pajenk, Ropret, Štern en Kovačič maken al jarenlang deel uit van de groep die van 2015 tot 2021 maar liefst driemaal de EK-finale bereikte en vorige zomer de Olympische Spelen wist te behalen. Momenteel staat Slovenië zesde op de wereldranglijst. Ook Šket en Klobučar zijn ex-internationals.
Štern, één van die Sloveense toppers, was vorig jaar nog teamgenoot van Wouter ter Maat (foto) bij Ziraat Bank. Sterker nog, diagonaalspeler Štern werd gehaald om flink te concurreren met Ter Maat. Uiteindelijk was het Wouter die bijna alle belangrijke wedstrijden speelde in een seizoen waarin o.a. het kampioenschap en de CEV Cup gewonnen werd. Aanvoerder Urnaut was vorig seizoen nog teamgenoot van Nimir Abdelaziz bij de Japanse Wolfdogs.
Het zal interessant worden hoe de verhoudingen tussen beide ploegen liggen. De wedstrijd in de voorronde van de Champions League tussen ACH Volley en Orion Stars is tegen betaling te volgen via Eurovolley.tv. Uiteraard zal Volleybalkrant.nl verslag doen van de wedstrijd.
Kort voor de start van het nieuwe clubseizoen heeft Celeste Plak nog een transfer gemaakt. Na één seizoen bij Gerdau/Minas in Brazilië zal ze komend half jaar spelen voor de Italiaanse topclub Vero Volley Milano. Plak neemt in Milaan tijdelijk de plek in van de Russische diagonaal Vita Akimova, die nog herstellende is van een blessure. Bij de nummer twee van de Serie A wordt Plak de back-up van superster Paola Egonu, die vorige week met Italië het WK wist te winnen. Plak en Egonu speelden overigens al eerder samen, zeven jaar geleden wonnen ze samen met Igor Gorgonzola Novara de Champions League en de Italiaanse beker.
De 29-jarige Plak zal bij Milaan als diagonaal gaan spelen, iets wat ze ook al een aantal zomers bij het nationaal team doet. Bij de clubs waar ze de afgelopen jaren actief was, was ze vooral passer-loper. Voor het seizoen in Brazilië speelde ze onder andere in Turkije, Japan en speelde in Italië ook nog voor Roma en Bergamo. Bij het Nederlands team kwam ze deze zomer niet in actie, omdat ze zelf koos voor een rustperiode in de zomermaanden.
Op de website van haar nieuwe club zegt ze zelf: “Ik ben erg blij en vereerd om deel uit te maken van de Vero Volley-familie. Zelfs al is het maar voor een deel van het seizoen, ik hoop het team direct te helpen een goede start te maken.”
Gisteren speelde het Nederlands volleybalteam haar derde en laatste oefenduel van de Fipav Cup Men Elite. Oranje verloor het eerste duel met grote cijfers van Duitsland, maar herpakte zich met een knappe winst op Turkije. Lees hier een verslag en bekijk de statistieken over deze twee wedstrijden.
Italië - Nederland
Joel Banks begon de wedstijd tegen Italië als volgt: Berkhout (sv), Ahyi (dia), Tuinstra en Koops (p/l), Korenblek en Plak (mid) en Klok (passing) en Lipke (verdediging) verdeelden de taken als libero.
Oranje wist Italië goed te bestoken. De Italiaanse coach speelde met drie pass/lopers en liet de diagonaalspeler op de bank, maar het goede spel van Nederland werd door eigen goede acties geforceerd. Oranje wist de eerste set boven de twintig het hoofd koel te houden en via 25-23 werd de eerste set - onder ogen van het Italiaanse publiek - gewonnen.
In de tweede set kwam Nederland passend wat onder druk en brachten vier directe aces van Italië hen terug in het spel. Deze kwamen vooral aan het einde van de set, want tot de 20 stond Nederland steeds op een kleine voorsprong. De Italianen wisten echter alsnog de set met 22-25 te winnen.
Met inmiddels Van der Ent en Wiltenburg in het veld (al in de eerste set in het veld voor Korenblek) nam onder leiding van de tweede spelverdeler Sbertoli de Italiaanse aanvalsdruk toe. Oranje liet, vooral via het midden, prima dingen zien, maar Italië was via linksvoor zeer efficiënt en pakte een 2-1 voorsprong; 20-25.
In set vier deed Italië er nog een schepje bovenop en met 71% in aanval en 5 killblocks werd het verschil richting het einde wat beter duidelijk. Via 19-25 eindigde de wedstrijd in 1-3 voor Italië. Wijkstra (43% aanval) en Meijs (55% aanval) mochten de hele vierde set spelen.
Ondanks de nederlaag lieten Ahyi met 12 punten (61% aanval), Van der Ent met 7 (71% aanval en 2 bloks) en Plak met 6 punten (60% aanval en 3 aces) zich positief zien.
Banks heeft dus vrijwel iedereen laten spelen, behalve Gijs Jorna. Jorna sloot na de korte vakantie weer aan bij de selectie, maar in Turijn kwam hij niet in actie. Het is afwachten hoe de definitieve selectie voor het WK er uit zal zien.
Komende vrijdag spelen de Volleybaldames in de achtste finales op het WK tegen de regerend wereldkampioen Servië. Nederland werd dinsdag groepswinnaar van Poule A na zeges op Zweden, Egypte en gastland Thailand. In de achtste finales kruist de poule van Nederland met Poule H, met Servië, Japan, Oekraïne en Kameroen. Uiteraard waren Servië, als regerend wereldkampioen, en Japan, de nummer vier van de afgelopen VNL, daarin de favorieten. Die twee landen vochten woensdagmiddag dan ook in een rechtstreeks duel uit wie de poule bovenaan zou eindigen en daarmee Nederland zou ontlopen.
Servië moest het in de wedstrijd tegen Japan echter stellen zonder superster en MVP van het laatste WK, de linkshandige diagonaal Tijana Boskovic. In het groepsduel met Kameroen liep de Servische op ongelukkige wijze een enkelblessure op. Zonder de inbreng van Boskovic werd het een spannende wedstrijd tussen Japan en de wereldkampioen. Japan maakte, met een hoofdrol voor topspeelsters Maya Ishikawa en Yukiko Wada, aanvallend het verschil en daarmee werd ook het gemis van Boskovic aan Servische kant duidelijk (25-23, 30-28, 23-25, 25-18).
Door die uitslag eindigde Japan als groepswinnaar in Poule H en zal het in de achtste finales gaan spelen tegen gastland Thailand. Nederland neemt het daardoor vrijdag op tegen de huidig wereldkampioen. De kans is groot dat Boskovic er dan opnieuw niet bij is, zo maakte de medische staf bekend. “Ze is begonnen met revalidatie en fysiotherapie. Het is moeilijk te voorspellen hoe lang haar herstel zal duren, maar we proberen haar voor te bereiden op een eventuele kwartfinale,” zijn de woorden van de Servische teamarts. De wedstrijd tussen de Volleybaldames en de Servische dames is komende vrijdag om 12:00. Dat duel is live te bekijken op NPO1 en via de livestream van NOS.
Raisa Schoon en Mila Konink hebben weer een leerzame week achter de rug. Tijdens de Elite 16 in Montreal, Canada wisten de dames zich knap voor het hoofdtoernooi te plaatsen. Het gelegenheidsduo is vanwege de langdurige blessure van Katja Stam inmiddels al even samen en wist knap de twee kwalificatiewedstrijden te winnen. Zij wisten dus door te stoten tot het hoofdtoernooi, iets wat Emi van Driel en Wies Bekhuis helaas niet lukten.
Schoon/Konink kwam echter in een bijzonder sterke poule terecht. De eerste groepswedstrijd ging verloren tegen het thuisspelende duo Melissa/Wilkerson, tevens zilverenmedaillewinnaar in Parijs. Tegen Carol/Rebecca (BRA) was het begin hoopvol, maar na 0-1 voor Nederland wisten de Braziliaanse dames alsnog te winnen. Nadat ook de derde pot van Ittlinger/Grüne (GER) verloren ging was helaas uitschakeling een feit, maar de Nederlandse dames hebben weer vijf wedstrijden op topniveau gespeeld.
Bij de mannen reisde er geen Nederlands duo af om deel te nemen aan de Elite 16 in Montreal, Canada.
Volgende evenement voor de beachvolleyballers? Het Nederlands Kampioenschap in Scheveningen (van 22-24 augustus).
Eline Timmerman speelt ook komend clubseizoen bij Galatasaray. De 26-jarige midden gaat daarmee haar tweede seizoen in bij de Turkse subtopper. Eerder speelde ze voor Stuttgart en Aachen in de Duitse Bundesliga.
Galatasaray eindigde afgelopen jaar als vierde in de Turkse competitie en haalde de halve finales van de Challenge Cup. Naast de contractverlenging van Timmerman heeft Galatasaray ook een aantal sterke internationale speelsters gecontracteerd, waaronder de Poolse Martyna Lukasik, de Belgische Kaja Grobelna en als grootste transfer de Italiaanse Miriam Sylla die onlangs met het Italiaans nationaal team de VNL won, werd gekozen in het ‘dreamteam’ en regerend Olympisch kampioen is. Afgelopen seizoen speelde ook Britt Bongaerts bij Galatasaray. Zij tekende destijds een tweejarig contract en zal ook volgend seizoen in het shirt van de Turkse club te zien zijn, samen met Timmerman.
Jeffrey Klok speelt komend seizoen in de Duitse competitie. De libero van Lycurgus en het Nederlands team maakt de overstap naar Barock Volleys MTV Ludwigsburg. Zijn nieuwe werkgever werd afgelopen seizoen derde in de tweede Bundesliga en dwong daarmee promotie naar het hoogste niveau af. De 26-jarige Klok kiest na drie seizoenen in Groningen nu voor een buitenlands avontuur. “Ik ga heel graag een nieuwe uitdaging aan in het buitenland. De Barock Volleys bieden de perfecte omstandigheden om mezelf te laten zien in de Bundesliga en mijn steentje bij te dragen aan het mooie project in Ludwigsburg,” laat hij weten op de kanalen van zijn nieuwe club.
De afgelopen weken was Klok met de Lange Mannen actief in de Volleyball Nations League, waaruit het nationaal team helaas degradeerde. De goedlachse libero had in alle weken een basisplaats en lijkt daarmee ook hard op weg naar een plekje in de selectie voor het WK in de Filipijnen wat aan het eind van deze zomer gaat plaatsvinden.
In het Poolse Łódź worden deze week de finales van de VNL bij de dames gespeeld. In totaal gingen acht landen met elkaar de strijd aan in de kwartfinales, waarna uiteindelijk de favorieten Italië en Brazilië de finale wisten te bereiken die voor deze zondagavond op het programma staat.
Olympisch kampioen en regerend VNL-winnaar Italië had in de reguliere fase van de VNL geen enkele wedstrijd verloren en is dus de grote favoriet in Polen. In de kwartfinales won het in drie sets van de Verenigde Staten en in de halve finales werd het thuisland Polen in drie sets opgerold (25-18, 25-16, 25-14). Blokkerend en aanvallend was de Italiaanse ploeg oppermachtig, met een hoofdrol voor Paola Egonu (17 punten) en Anna Danesi (8 punten, 5 killblocks). De andere halve finale tussen Brazilië en Japan, de nummer twee en drie van de reguliere fase, was een stuk spectaculairder. Beide landen speelden aanvallend en verdedigend uitstekend, maar uiteindelijk bleek Brazilië na vijf sets de sterkste (23-25, 25-21, 25-18, 19-25, 15-8). Gabi Guimaraes en Julia Bergmann scoorden het meest (25 en 24 punten), namens Brazilië, gevolgd door Yukiko Wada (20 punten) en Maya Ishikawa (19 punten) van Japan.
Zondagmiddag om 16.00 spelen Japan en Polen om het brons en om 20.00 barst de strijd om het goud los tussen Italië en Brazilië, tevens ook de nummer één en twee van de wereld. Die duels zijn live te zien met een (betaald) abonnement op Volleyball World TV.
