Van tevoren niet verwacht, toch gewonnen: een medaille op het European Olympic Youth Festival. De Jeugd Oranje meisjes kregen vanavond een bronzen medaille uitgereikt en werden net als alle andere Nederlandse medaillewinnaars gehuldigd op de Neude. Bondscoach Matt van Wezel kijkt met trots terug op het EYOF.
,,Als je mij een week geleden had gevraagd of we brons zouden winnen, had ik goud gezegd, maar wel met een grote glimlach'', grijnst de idealist Van Wezel na afloop. ,,We zijn het toernooi als nummer negen in gegaan en hebben het gewoon fantastisch gedaan. We hebben echt het maximale eruit gehaald en nergens iets laten liggen.'' Servië dat zowel in de poulefase als in de halve finale een maatje te groot was, verloor uiteindelijk in de finale van Slovenië. Oranje eindigde dus op de derde plaats op het EYOF en had met Nicole Oude Luttikhuis ook nog eens de beste blokkeerder van het toernooi in huis.
Dat de volleybalsters hebben bijgedragen aan de twintig medailles die Nederland in totaal behaalde op het EYOF is geweldig; net als het feest dat de meiden konden vieren. Het toernooi draaide echter om de testen hoe de meiden zich ontwikkelen: ,,Ik ben erg tevreden. Het werd met de dag beter. Ze hebben zowel fysiek als mentaal vijf dagen goed gespresteerd'', loofde Van Wezel zijn ploeg.
,,Ze hebben tactisch goed werk geleverd. Maar ik vind het vooral knap hoe ze zijn omgegaan met pijn. Ze hebben niet gemopperd, maar zich er overheen gezet. Juliët (Lohuis) heeft met tranen in haar ogen de ballen erin geslagen, vanwege de pijn aan haar buikspieren. Daar kan ik alleen maar respect voor hebben.''
Juliët Lohuis is één van de speelsters die op vakantie mag en niet over drie dagen in België er weer moet staan, want dan begint het achtlandentoernooi. ,,Er gaat een aantal meiden uit een nieuwe lichting mee. Die kunnen zich dan optrekken uit meiden uit deze lichting en leren hoe het eraan toe gaat op een toernooi. Daar draait het ook weer om ontwikkeling.'' Van Wezel gaat mee als manager naar het Belgische Herentals, Saskia van Hintum is de coach. ,,Op die manier hopen we ook voor nieuwe energie te zorgen.''
Voor wie nog even wil nagenieten van de bronzen medaille. Klik hier voor een filmpje.
Plaats een reactie
reacties: