Het Nederland Heren Volleybalteam heeft een goede eerste pot in de Volleyball Nations League op de mat gezet. Oranje speelde sterk tegen de nummer één van de wereld Polen, dat ook met een jong team aan de start verscheen. De ploeg van Banks liet hele mooie dingen zien, maar Polen was constanter; 1-3.
Nederland - Polen 1-3 (22-25, 22-25, 25-22, 22-25) Bij Polen zit er niet één speler bij de selectie van team dat Olympisch zilver won, maar het volleybaltalent in Polen heeft een hele grote vijver. Dit jonge team liet aan het begin geen steek vallen. Gedurende de hele set was er een voorsprong van minimaal drie punten, totdat een blok van Van der Ent en een ace van Keemink Nederland terug bracht. Nog een blok van Van der Ent maakte er 19-19 van. Oranje gaf zichzelf de kans om de eerste set te kunnen winnen, maar ondanks goede passes werden de aanvallen van Koops en Parkinson verwerkt door Polen en afgestraft; 22-25.
Tuinstra trok een foutloze eerste set door naar set twee. De pipe-aanval bleef uitstekend scoren (6-5). Polen begon later echter beter te verdedigen. Parkinson zorgde met een blok nog dat de Polen niet te ver uit liepen (8-10), maar Nederland kon vooral de diagonaalspeler niet stoppen. Op 10-15 maakte Berkhout zijn VNL-debuut en stelde direct Ahyi en Van der Ent perfect in stelling. Nederland bleef knap tot één punt, totdat Koops met een snoeiharde ace de stand weer gelijk bracht. Op de service van Tuinstra wist Oranje zelfs de leiding te pakken. Twee tegenaanvallen van Koops zorgden voor de 24-22 en Parkinson maakte er met een killblock 1-1 van; 25-22.
Berkhout mocht in set drie blijven staan. Scores van Ahyi en Koops zorgden dat Nederland weer in het spoor van Polen bleef. Diagonaalspeler Sasak bleef scoren, maar ook Oranje toonde veel lef en met wederom een geweldig killblock van Van der Ent werd het 14-14. Een fantastische ace van Koops zette Nederland op voorsprong (17-16), maar Sasak zorgde op zijn beurt met drie aces voor een complete momentum-switch (17-20). Sil Meijs zorgde met zijn services voor uitstel van Poolse setwinst, maar kon deze niet voorkomen; 22-25.
In set vier bleef het lang gelijk op gaan. Oranje bleef met agressie spelen en voelde dat er wat te halen viel, maar liet helaas een paar kansen liggen. Polen leek een aantal mooie rally's iets ‘zakelijker’ af te maken. Een ongelooflijke rally op 17-19 deed het Chinese publiek op de banken staan. Koops leek het spectaculaire punt af te maken, maar Polen maakte succesvol gebruik van de videocheck (niet 18-19, maar 17-20). Ook Nederland leek via de Challenge gelijk te hebben, maar dit werd niet erkend. Het bleek een belangrijke moment en Polen liep uit. Invaller Korenblek was nog met een blok succesvol, maar de nummer één van de wereld had vijf matchpoints. De derde was raak (22-25).
Tom Koops werd topscorer met 18 punten (50% aanval en 2 aces). Tuinstra volgde met 15, Ahyi maakte er 14. Van der Ent maakte knap 5 killblocks en de invalbeurt van Joris Berkhout was sterk.
Oranje speelt vrijdag 13 juni weer. Om 14.30 in Turkije de tegenstander.
Plaats een reactie
reacties: