facebook pixel Oranje niet naar de Spelen - Volleybalkrant
beeld:
beeld:
beeld:

Oranje niet naar de Spelen

Gepubliceerd op
vr 04 mei 2012
Door:

De Nederlandse vrouwenploeg zal ook komend Olympisch toernooi niet van de partij zijn. Oranje haalde de halve finale van het OKT in Ankara niet omdat met 3-1 werd verloren van Rusland. Dat is geen schande, maar de klap kwam daarom niet minder hard aan. Tijdens de laatste drie sets was het verschil wel erg groot: 23-25, 25-11, 25-16, 25-14.

Gido Vermeulen had besloten met Lonneke Sloetjes te beginnen op de plek van Maret Grothues. Dat betekende meer aanvalskracht en meer werk in de passing voor Myrthe Schoot en Debby Stam. Nederland begon op alle fronten sterk en pakte met grote felheid een flinke voorsprong die lange tijd werd vastgehouden. Bij 23-19 kwam Rusland nog terug naar 23-22, maar vooral dankzij meesterlijke ‘shotjes’ van Manon Flier won Oranje de openingsset.

In de tweede set ging Rusland beter verdedigen en vooral ook beter serveren. Het Nederlandse aanvalspel stokte en bij 3-9 kwam Maret Grothues in het veld voor Lonneke Sloetjes om verbetering te brengen in de passing. Het mocht niet baten; Rusland haalde via 5-12 en 10-21 de tweede set binnen. Ook invalster Kim Staelens kon het leed niet verzachten (11-25).

In de derde set begon Sloetjes weer in de basis maar zij ging ook veel fouten maken. Nederland had veel moeite met de servicedruk van Rusland en sloeg zich erg vaak stuk op het hoge blok van de reuzinnen aan de overkant van het net. Het werd niet eens meer spannend in die derde set en bij 24-16 sloeg de Russische topaanvalster Etaterina Gamova de Olympische droom van Oranje aan duigen via een perfect uitgevoerde pipe-aanval.

Rusland won uiteindelijk ook die vierde set met overmacht, maar dat was voor Nederland niet meer van belang. ,,Gewoon niet goed genoeg gespeeld”, sprak Caroline Wensink na afloop. ,,Ik heb er geen boodschap aan dat we tegen de wereldkampioen speelden. Als je er bij wilt horen moet je winnen.  En we hadden het tegen Polen eigenlijk ook al beter moeten  doen.’’




Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen