Het FIVB Congres heeft ingestemd met het veranderen van de netfoutregel. Een kleine meerderheid stemde in met het voorstel om elke aanraking van het net tussen de antennes weer als fout te bestempelen.
In het volleybal en beachvolleybal wordt regel 11.3 weer zoals het was: elk contact met het net tussen de antennes door een speler, tijdens het spelen, is een fout. Bij het FIVB Congres in Italië stemden 110 nationale vertegenwoordigers in met het aanpassen van de netfoutregel; een meerderheid van minimaal 106 stemmen was nodig.
De regel gaat waarschijnlijk per 1 januari 2015 in. Clubs krijgen pas in het seizoen 2015/2016 met de 'nieuwe' regel te maken.
Het congres nam nog meer voorstellen aan. Op het hoogste niveau moet de vrije ruimte minimaal 5 meter naast de zijlijn en 6,5 meter achter de achterlijn bedragen en moeten de netmazen tien cm² zijn. Verder behoudt de FIVB het recht om het aantal time-outs (technisch of van de coach) met één te verminderen vanwege sponsor-, marketing- en tv-overeenkomsten.
Ten slotte mogen teams veertien spelers op het wedstrijdformulier zetten. Het was al toegestaan om veertien spelers mee te nemen naar toernooien, maar dan moest een duo bij wedstrijden op de tribune plaatsnemen. Voortaan mogen alle veertien spelers ingezet worden bij een wedstrijd.
Plaats een reactie
reacties: