facebook pixel Brouwer/Meeuwsen komt net te kort - Volleybalkrant
beeld:
beeld:

Brouwer/Meeuwsen komt net te kort

Gepubliceerd op
za 03 aug. 2013
Door:

Er is een einde gekomen aan het EK in Klagenfurt voor het Nederlandse succesduo Brouwer/Meeuwsen. De twee lange beachvolleyballers kenden vanmorgen een spannende achtste finale tegen de Duitse Erdmann/Matysik, maar trokken na drie sets aan het kortste eind.

De eerste set begon duidelijk in het voordeel van het Duitse duo (6), dat met een flinke servicedruk sterk uit de startbokken kwam (5-2 en 15-10). Brouwer/Meeuwsen (2) pakte door hun hoge risicofactor in de opslag meteen meer fouten mee en kwam er ook aanvallend in het begin niet lekker uit. In de loop van de set begonnen de mannen netter te spelen en met een paar slimme ballen werkte het Nederlandse duo zichzelf terug in de wedstrijd. De blokkering en verdediging liepen steeds beter en op 20-19 was het Nederland dat het eerste setpunt kreeg.

Dit eerste setpunt stond garant voor nog vele die volgden. Beide teams scoorden steeds op de service van de tegenstander en zo ging de stand lange tijd gelijk op (20-20 en 25-25). Uiteindelijk was het Duitse blok op 32-31 van beslissende waarde en verloren de Nederlanders de openingsset nipt na een ware thriller.

Brouwer/Meeuwsen begon de tweede set niet lekker en kwam al snel op een achterstand van drie punten; 6-3. Op 8-8 kwamen de mannen weer lekker in hun spel. Met meer overtuiging en een lagere foutenlast kwam het Hollandse duo zelfs knap op een voorsprong van een aantal punten die de hele set niet meer uit handen werd gegeven; 21-17. 

Een derde set was nodig om de winnaar aan te wijzen met als beloning een plek in de kwartfinales van dit EK. De Duitsers gingen ook deze set beter van start en kwamen op 7-4 voorsprong. Brouwer/Meeuwsen werkte zich terug tot zeven gelijk, maar vanaf dat moment was de Duitse stabiliteit en vechtlust van doorslaggevende waarde. Op 11-15 moesten onze Nederlandse beachers de hand schudden van Erdmann en Matysik, die vanmorgen een net wat stabieler optreden neerlegden. En zo sneuvelde Brouwer/Meeuwsen in de achtste finales van het EK.

Stiekema/Varenhorst (27) strijdt op dit moment voor een plaatsje in de kwartfinales. Zij nemen het op tegen de sterke Smedins en Samoilovs, die als eerste geplaatst zijn. Beelden van dit duel zijn te zien op www.laola1.tv.


Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen