Brazilië en Rusland strijden vannacht in de finale van de World League Finals tegen elkaar, een herhaling van de finale van de Olympische Spelen in 2012. Brazilië bereikte de finale door met 3-1 van Bulgarije te winnen; Rusland won met dezelfde cijfers van Italië.
De eerste halve finale tussen Rusland en Italië beloofde een spannende strijd te worden, maar daar dacht Rusland anders over. In de eerste set denderde de olympisch kampioen over Italië heen. Nikolay Apolikov sloeg een groot gat met zijn service, maar het waren vooral Dmitriy Musersky en Nikolay Pavlov die de show stalen: 25-12. In het tweede bedrijf bracht een libero-wissel voor Italië het gewenste effect: een stabielere pass, waardoor Italië beter in het spel kwam. Rusland bleef echter nipt te sterk (25-23) en kreeg in de derde set zijn eerste matchpoint. Ivan Zaytsev werkte deze weg, waarna de set met 24-26 voor Italië was. Rusland was echter simpelweg de betere ploeg en won de vierde set met 25-20.
Rusland speelt in de finale tegen Brazilië. Vier dagen geleden troffen beide ploegen elkaar voor het eerst sinds de finale in Londen van bijna een jaar geleden; toen won Rusland in een vijfsetter, net als in Londen. Brazilië kende een uitstekende generale repetitie. De goddelijke kanaries hadden in de eerste twee sets geen enkel probleem met Bulgarije. Coach Bernardo Rezende wist de zwaktes van Bulgarije uitstekend bloot te leggen en Brazilië stond in een mum van tijd met 2-0 voor (25-12 en 25-17). Bulgarije vocht zich terug in de wedstrijd met een 23-25 setwinst, maar de opleving was van korte duur. Brazilië - zonder de geblesseerd uitgevallen Dante - stelde orde op zaken in het vierde bedrijf: 25-16.
Brazilië en Rusland spelen vannacht om 01.00 uur Nederlandse tijd om de prestigieuze titel. De Europese strijd om de derde plaats, een herhaling van de bronzen finale van Londen, is om 21.30 uur Nederlandse tijd.
Plaats een reactie
reacties: