facebook pixel Sterk gewijzigd Heren 1 VoCASA straalt vertrouwen uit - Volleybalkrant
beeld: Volleybalkrant.nl

Sterk gewijzigd Heren 1 VoCASA straalt vertrouwen uit

Gepubliceerd op
Vandaag 19:09
Door: Reinier de Boer

Na het kampioenschap van de VoCASA-heren in de Superdivisie van afgelopen seizoen is er veel veranderd in Nijmegen. Naast vijf spelers verlieten ook succescoaches Josha Kailola en Jacek Ziemba de roemruchte VoCASA-hal aan de Symfoniestraat. Een nieuwe, jonge selectie wordt sinds de zomer begeleid door trainers Ivo Martinovic en Willem-Jan van Gendt. 

Goede chemie 
Beide trainers hebben een imposante staat van dienst, waarbij Martinovic kan bogen op een indrukwekkende internationale loopbaan als speler zowel als trainer. Van Gendt maakte recent furore door met het Veghelse Skunk naar de Topdivisie te promoveren, waardoor die formatie inmiddels het hoogst spelende team van Brabant en Zeeland is. 
De chemie tussen het kersverse trainersduo is opvallend. ,,We blijven ons er telkens over verbazen hoe ongelooflijk we op één lijn zitten in onze benadering van het spel en de wijze waarop we de groep en de individuele spelers willen laten groeien,” zegt Van Gendt desgevraagd. ,,Ivo is een bodemloze put van volleybalkennis en ervaring die hij maar wat graag deelt. Dat is fantastisch.” 

Passie 
De gezamenlijke passie voor het spel en de spelersgerichte benadering passen naadloos bij de ambitie van VoCASA. De Nijmeegse club steekt niet onder stoelen of banken dat een overstap naar de Eredivisie nog steeds wenselijk is. Voor het zover is, moet er nog heel wat water door de Waal, maar aan ambitie en daadkracht geen gebrek. 
Ter voorbereiding op het nieuwe seizoen is het team bijvoorbeeld een week lang op trainingskamp geweest in Bosnië. ,,Dat doet wat met een groep,” vervolgt Van Gendt, ,,En je hebt dan de tijd en de focus om echt stappen te zetten.” Die stappen kwamen er al snel. In een vierlandentoernooi werd de landskampioen en bekerwinnaar van Servië verslagen. Die trend werd na terugkomst in Nederland vastgehouden. In de eerste twee wedstrijden van het seizoen werden de volle punten in Nijmegen gehouden. Daarna volgde een 2-3 zege op Keistad. Met name de eclatante overwinning op Peelpush werd geprezen om het frisse en volwassen spelniveau dat de jonge ploeg op de speelvloer bracht. ,,Het seizoen is nog lang, maar dit zijn lekkere punten,” gaat Van Gendt verder. ,,Maar het voelt ook wel als loon-naar-werken voor de jongens, want ze zijn echt ongelooflijk betrokken bij het leerproces.”

Leergierig 
Zowel Martinovic als Van Gendt hebben het volste vertrouwen dat er nog veel rek in die leergierigheid zit. En daarmee wordt meteen de vraag beantwoord of de trainers geen druk voelen vanuit de club na het kampioenschap van vorig jaar. Dat blijkt niet zo te zijn. Het vertrouwen in de groep en het vertrouwen in het proces staan voorop. Daaruit moeten de prestaties uiteindelijk vanzelf volgen. Hun zelfbenoemde gedragseconomische benadering lijkt in ieder geval aan te slaan bij het sterk verjongde team. Waar buitenaanvaller Finn van Lierop nog niet zo lang geleden het jonkie van het team was, moet hij nu als aanvoerder zijn ploeg voorgaan in de strijd. Jonge talenten van Papendal zoals Boris Thumann, Stein Breugem en Freek Venema kunnen zich niet alleen laven aan de expertise van de trainers, maar ook aan de ervaring van spelers als Van Lierop, Menno van der Ster en Teun Thyssen. ,,We verleggen de lat elke week weer,” besluit Van Gendt. ,,Met respect voor het verleden en vertrouwen in de toekomst lijkt er iets moois te groeien in Nijmegen.”

Vertrokken spelers 
Bij VoCASA zijn deze zomer vijf spelers vertrokken. Job Groenendaal en Mathijs Apine bleven in Nijmegen en stapten over naar Pegasus. Emiel van Vliet deed een stapje terug naar VoCASA 2 en Sam Talbott en Julian Roddeman spelen dit seizoen bij Dynamo Apeldoorn. Ook de trainers Josha Kailola en Jacek Ziemba vertrokken naar Dynamo. 

Blijvers 
Er zijn zeven blijvers en dat zijn de spelverdelers Jesse Latuhinin en Jelle Denkers, de middens Teun Thijssen en Arne van den Bos en de passer/lopers Boris Thumann, Menno van de Ster en Finn van Lierop. 

Nieuwe spelers 
Naast de vijf vertrekkers begroette VoCASA vijf nieuwelingen. Vier spelers kwamen over van VoCASA 2. Dat zijn de 18-jarige diagonaal Stein Breugem en de 25-jarige diagonaal Ruben Siffels. Midden Freek Venema en libero Teun Engels kwamen ook over van VoCASA 2. Van Orion 2 verkaste de 16-jarige Ruben van Herwijnen naar VoCASA. De nieuwe trainers zijn Willem-Jan van Gendt en Ivo Martinovic. Trainer/coach Frank Denkers kwam van het tweede team en Mirthe Denkers is de nieuwe assistent-coach. 

Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen