facebook pixel Stam en Schoon beter dan ooit? Goud in Rio is derde medaille op rij - Volleybalkrant
beeld: Volleyball World

Stam en Schoon beter dan ooit? Goud in Rio is derde medaille op rij

Gepubliceerd op
Vandaag 17:00
Door: Redactie Volleybalkrant.nl

Katja Stam en Raïsa Schoon zijn alweer in Nederland en bereiden zich voor op het EK, nadat ze afgelopen week het Elite 16-toernooi in Rio de Janeiro letterlijk domineerden. Na twee achtereenvolgende medailles in de vorige toernooien bevestigden ze in Rio niet alleen die vorm, maar was het spel misschien wel beter dan ooit.

Onzekerheid
Na de Olympische Spelen van Parijs (verlies achtste finales) duurde het lang voordat Stam en Schoon de voortduring van de samenwerking bekend maakten. De Nederlandse dames behoorden ondanks hun jonge leeftijd al geruime tijd bij de wereldtop, maar het was allesbehalve zeker of het partnerschap voort zou duren. Tot genoegen van fans en volleyballiefhebbers bleven Katja en Raïsa bij elkaar. 

Maar 2025 was geen gelukkig jaar. Een langdurige rugblessure van Stam weerhield de toppers ervan om toernooien te kunnen spelen. Het gros van de zomer ging aan hen voorbij. Eind 2025 gaven ze een duidelijk signaal af op de weg terug te zijn, want met goud tijdens een Challenger en zilver tijdens een Elite 16-toernooi liet Stam/Schoon zien op de weg terug te zijn.

Juiste balans
Inmiddels zijn we alweer in de maand augustus van 2026 en zijn Katja en Raïsa helemaal terug. De toernooien begin zomer kwamen te vroeg om meteen een medaille te pakken, maar tijdens de laatste drie Elite 16-toernooien klopt het weer helemaal. Na zilver in Ostrava en brons in Gstaad, speelden Stam en Schoon afgelopen week een uitzonderlijk toernooi in Rio de Janeiro.

Het toernooi werd geteisterd door extreme weersomstandigheden, iets waar de Hollandse dames als geen ander mee om kunnen gaan. Maar wat vooral op viel is dat de chemie weer helemaal terug lijkt te zijn. Dat is mede te danken aan de staf om hen heen. Stam refereerde na de bronzen medaille in Gstaad al dat de mensen uit hun team hen “een paar procenten extra gaven”. Ze was zichtbaar blij met hoe het duo ervoor stond.

Piek
De levensgevaarlijke linkerarm van Stam is het perfecte wapen voor een snelle tweeslag en het inzicht en het balgevoel van Schoon is ongeëvenaard. Dat wisten we al, maar de laatste weken lijkt het er allemaal perfect uit te komen. Het was een genot om naar Stam en Schoon te kijken tijdens het toernooi in Rio de Janeiro. In een zeer sterk deelnemersveld werd elke tegenstander kansloos gelaten. Er was maar één wedstrijd waarin het een beetje spannend was (poulewedstrijd tegen Amerika). In alle andere wedstrijden - dus ook tijdens de (halve) finale - kon geen tegenstander ook maar iets inbrengen.

Topscorer van het toernooi Katja Stam en de speelster met het hoogste succesrate in de verdediging Raïsa Schoon lieten een fantastisch niveau zien. Ze zullen dan ook favoriet zijn voor het aankomende EK in Polen. De concurrentie is gewaarschuwd en in deze vorm zal het geloof richting het ultieme doel groeien: een medaille in Los Angeles 2028.

Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen