De persconferentie na afloop van Nederland tegen Zuid-Korea telde opnieuw één tevreden en één teleurgestelde bondscoach. Alleen ditmaal had de Zuid-Koreaanse trainer reden tot lachen. Kiwon Park zag zijn manschappen 3-1 zegevieren en zag iets opmerkelijks aan Nederlandse zijde. Hardop vroeg hij zich af: 'Had die nummer 11 een probleempje?'
Die nummer elf, Dick Kooy, speelde gisteren een wereldpartij en vonden wij vandaag toch ook niet tegenvallen. De Koreaanse bondscoach dacht hier echter anders over: ,,Had hij het zwaar? Was hij vermoeid? Ik weet niet wat zijn probleem was", mijmerde Park op de persconferentie.
Vervolgens begon het Nederlandse analysewerk met bondscoach Edwin Benne en zijn rechterhand Jeroen Rauwerdink. Laatstgenoemde betreurde het teleurstellende resultaat van vandaag. ,,We begonnen slecht en herstelden ons met zelfvertrouwen in set nummer twee. In deze set lag de sleutel voor de rest van de wedstrijd; helaas konden we einde set ons hoofd er niet bij houden en verloren we. De derde set pakten we met overtuiging, maar hoewel we in set vier alles probeerden, wilde het niet lukken."
Benne zag vooral aan de overkant een hele goede diagonaalspeler staan die een ware plaaggeest was voor zijn ploeg. Hij vond dat zijn eigen spelers teveel fouten maakten om aanspraak te kunnen maken op de zege. Een duidelijk trainingspunt dus voor het volgende World Leagueweekend tegen Portugal.
Plaats een reactie
reacties: