De Nederlandse volleybalvrouwen spelen op dinsdag 23 september om 10.30 uur hun eerste wedstrijd op het wereldkampioenschap in Italië. Oranje heeft de eer om tegelijk met de eerste wedstrijden uit de andere drie poules het WK te openen. Kazachstan is in Verona de eerste tegenstander van Nederland.
De loting voor het WK was al enige tijd bekend, maar de organisatie heeft inmiddels ook het wedstrijdschema voor de eerste ronde uitgebracht. Nederland speelt in Poule C drie dagen achter elkaar tegen Kazachstan (WR23), Thailand (WR12) en de Verenigde Staten (WR2). Vervolgens heeft Oranje een rustdag om daarna de poulefase af te sluiten tegen Rusland (WR6) en een land uit de NORCECA-regio (n.n.b.).
Nederland speelt al zijn poulewedstrijden in Verona en kan in die stad blijven als het zich plaatst voor de tweede ronde. De eerste vier teams uit Poule C spelen tegen de top vier uit Poule B - met onder andere Brazilië - in zowel Verona als Modena; slechts honderd kilometer zuidelijker dan Verona.
Programma Nederland op WK 2014 (Poule C):
23 september, 10.30 uur: Nederland - Kazachstan
24 september, 20.00 uur: Thailand - Nederland
25 september, 20.00 uur: Nederland - Verenigde Staten
27 september, 17.00 uur: Rusland - Nederland
28 september, 10.30 uur: NORCECA 6 - Nederland
Klik hier voor het volledige programma van de eerste ronde.
Plaats een reactie
reacties: