De tweede nationale bekerronde bij de mannen heeft geen grote verrassingen opgeleverd. Vier eerste divisieteams plaatsten zich voor de derde ronde. Tweededivisoinist Triade VCT ging onder andere ten koste van Sovoco door. Nuvoc drong door tot de volgende ronde vanuit een poule met alleen maar tweede divisionisten.
De doorgang van Olhaco ten koste van Scylla is een kleine verrassing. Beide ploegen komen uit in de 1e divisie A, waar de Wageningse selectie met een tweede stek vijf plaatsen hoger staat dan Olhaco. Beide teams wonnen hun eerste twee duels in de Hoogeveense sporthal de Trasselt, waarna ze in een onderling duel om een plaats in de derde ronde mochten strijden. Olhaco won de eerste set met 25-19. Het tweede bedrijf leek Scylla te profiteren van een overmoedig Hoogeveens wisselbeleid. Een 23-24 achterstand werd uiteindelijk nog omgezet in een 26-24 setwinst voor Olhaco.
Naast Olhaco bekert ook Side-Out uit de 1e divisie A verder. De ploeg uit Slagharen liet drie teams uit de tweede divisies achter zich. Uit de 1e divisie B eindigden topteams US en VCN op de eerste plaats in hun poule. Alleen tweede divisionisten Triade VCT en Pegasus wisten een team uit de eerste divisie te verrassen, Sovoco. Triade VCT - de koploper in de 2e divisie D - won echter ook van VC Limac en het onderlinge treffen met Pegasus.
In een poule met drie lucky losers uit de eerste ronde - Set Up (IJsselmuiden), Kangeroe en Nuvoc - en Rebelle als vierde tweede divisionist kwam Nuovoc als sterkste voor de dag. De ploeg uit Veldhoven verloor geen dag.
De zes winnaars van de tweede ronde worden in de derde ronde gekoppeld aan de Topdivisieteams, waar de teams opnieuw over zes poules verdeeld worden. Aangezien het Talent Team niet deelneemt aan de beker, bestaat één poule uit twee teams. Mogelijk neemt Orion de derde plaats in die poule in. De groepswinnaars plaatsen zich voor de achtste finales, dan komen de eredivisieteams voor het eerst in actie.
Plaats een reactie
reacties: