facebook pixel Dynamo en Taurus blijven ongeslagen - Volleybalkrant
beeld:
beeld:
beeld:

Dynamo en Taurus blijven ongeslagen

Gepubliceerd op
zo 20 okt. 2013
Door: door Sanne Westerterp

Draisma Dynamo is de nieuwe koploper van de Nederlandse Eredivisie. De Apeldoornse ploeg won vanavond ook haar derde partij wat ditmaal ten koste ging van Zaanstad. Kootfin/Taurus volgt Dynamo op de voet, maar had vanavond een flinke kluif aan buurman Prins/VCV.

Dynamo kreeg de overwinning niet cadeau van Zaanstad, dat met name in Marijn van Gool en Erwin Huinen twee sterke troeven in handen had. Stefan Taanman was bij Dynamo de meest effectieve man en geholpen door de servicedruk van Bas Swinkels pakte Dynamo met enige moeite de 3-0 zege (25-20, 26-24 en 25-23).

Taurus kreeg beduidend meer tegengas van streekgenoot VCV. De openingsset ging nog met ruime cijfers naar de Houtense formatie, waar Wilco van Wijk flink op dreef was. Maar in set twee waren de rollen omgedraaid. VCV speelde vrijuit en vanuit een stabiele passing werd diagonaal Arendshorst veelvuldig met succes gevonden; 25-16 voor VCV.

De derde doorgang bracht een gelijkwaardige strijd, waarin Taurus aan het langste eind trok, maar VCV liet weer van zich horen in set vier. De middenas, met de sterk ingekomen Jasper Niewold, liep als een trein, waardoor een vijfde set werd afgedwongen. Smullen voor de ruim toegestroomde toeschouwers in sporthal de Kruisboog, die tot het einde toe op het puntje van hun stoel zaten. De scheidsrechter mengde zich ook nog in de strijd, door op 13-12 een punt aan Taurus toe te kennen, dat eigenlijk voor VCV bestemd was. Wilco van Wijk scoorde het laatste punt hard via de Veenendaalse blokkering en de zaal ontplofte. 3-2 Voor Taurus, dat een andere promovendus naast zich ziet op de ranglijst.

Dynamo staat op plek één met negen punten, gevolgd door Rivo Rijssen en Taurus met acht punten.

Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen