Teun Buijs en Judith Pietersen hebben met hun team Atom Trefl Sopot het beste clubteam ter wereld, Vakifbank Istanbul, flink laten zweten.
In poule C van de Champions League werd het in de Ergo Arena in Gdansk voor liefst 4300 toeschouwers een 3-1 zege voor de gasten, die daarmee hun ongeslagen reeks in officiele wedstrijden verlengden tot 63 duels. Maar het team van de Italiaanse coach Giovanni Guidetti kreeg het niet cadeau van de thuisploeg die overtuigend uit de startblokken schoot. Via 5-2, 8-5 en 16-10 werd het tot groot enthousiasme van de fans 25-19 voor de ploeg van Teun Buijs.
Dat kon de Turkse ploeg natuurlijk niet over zijn kant laten gaan en zij sloeg keihard terug in de tweede set: 25-14. In de derde set ging het tot aan 12-12 gelijk op waarna de titelverdediger in de Champions League een beslissend gaatje sloeg: 25-19. In de vierde set zette Sopot nog een keer aan en nam een 8-4 voorsprong. Een aantal punten op rij van Istanbul trok de stand weer gelijk en daarna liepen de gasten onder aanvoering van de sterspeelsters Jovana Brakocevic en Carolina Costagrande langzaam maar zeker weg: 25-18.
Giovanni Guidetti stak de loftrompet over het team van Teun Buijs. "Dit was de eerste wedstrijd dit seizoen dat we serieus aan de bak moesten om een nederlaag te voorkomen. Mijn complimenten aan de tegenstander." Buijs accepteerde die en vond ook dat zijn team een uitstekende wedstrijd had gespeeld. "Mijn speelsters hebben tot het eind toe alles gegeven en gestreden voor een goed resultaat. Aanvallend moeten we nog stappen maken, passend en verdedigend ben ik behoorlijk tevreden." Judith Pietersen kreeg een paar invalbeurten en kwam daarin tot 3 punten.
Vakifbank is de koploper in de poule met de volle 9 punten na drie duels, gevolgd door Sopot met 6 punten. Dinamo Boekarest en Gent spelen donderdag om de voorlopige derde plek.
Plaats een reactie
reacties: