facebook pixel Arno van Solkema wordt trainer van heren Sudosa - Volleybalkrant
beeld: Volleybalkrant.nl

Arno van Solkema wordt trainer van heren Sudosa

Gepubliceerd op
Gisteren 23:35
Door: Reinier de Boer

Sudosa uit Assen heeft voor het komende seizoen een ervaren en bekende naam aan de club weten te binden. Arno van Solkema wordt verantwoordelijk voor het eerste herenteam. Daarnaast zal hij ook training gaan geven aan talentvolle jeugd binnen de club. Van Solkema komt over van Eredivisionist PDK/Huizen en is de opvolger van Erik Scholten, die een jaar trainer was van Heren 1 van Sudosa.

Schat aan ervaring 
Van Solkema brengt een schat aan ervaring mee naar Assen. De ex-international heeft in de loop der jaren op hoog niveau gewerkt in zowel binnen- als buitenland. Arno is bovendien geen onbekende voor Sudosa. Al in 1988 was hij als speler actief voor de vereniging. Daarmee keert hij terug op vertrouwde grond, nu in een nieuwe rol langs de zijlijn.

Ambitie 
Binnen Sudosa kijkt men uit naar de samenwerking. Met zijn ervaring, enthousiasme en kennis van het spel wil Van Solkema bijdragen aan de verdere ontwikkeling van spelers én teams binnen de club. Zijn betrokkenheid bij zowel het eerste herenteam als de jeugdopleiding onderstreept de ambitie van de vereniging om talentontwikkeling en prestaties hand in hand te laten gaan. Arno van Solkema zelf kijkt eveneens uit naar zijn terugkeer bij de club: ,,Het voelt bijzonder om na al die jaren terug te keren bij Sudosa,” zegt hij op de website van Sudosa. ,,Ik zie veel potentie binnen de vereniging en kijk ernaar uit om met spelers en trainers aan de slag te gaan.” Met de komst van Van Solkema zet Sudosa opnieuw een stap in de verdere versterking van de volleybalopleiding en de sportieve ambities van de club.

Ex-International 
De 58-jarige Arno van Solkema was als speler actief in het Nederlands team (waarmee hij onder meer 17 interlands speelde in de periode 1992-1994). Daarnaast is hij jarenlang als trainer/coach betrokken geweest bij de Nevobo voor nationale jeugdselecties. Vanaf 1989 was hij als speler ook actief bij Animo Sneek, AMVJ, Maaseik, ZVH, Brevok, Maldegem, Martinus, Nesselande en Vrevok. Hij was trainer van Omniworld, Rijnmond, Zwolle, Sneek, Donitas, Solingen, Södertelge, Veracles en afgelopen seizoen Prima Donna Kaas/Huizen. 

Erik Scholten 
Erik Scholten, de trainer/coach van afgelopen seizoen van Sudosa, zal zich komend seizoen samen met Adriaan Verhoeven richten op het trainen en coachen van het tweede herenteam, dat uitkomt in de 1e divisie en het behalen van zijn VT4 diploma. De reserves van Sudosa eindigden afgelopen seizoen op de vierde plaats in de eerste divisie A. Sudosa is Erik erg dankbaar dat hij afgelopen seizoen als onervaren trainer/coach zijn nek heeft uitgestoken en erin is geslaagd om met Sudosa een plek in de Superdivisie te behouden. 

Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen