Verrassende uitslagen uit de Belgische Liga A, waar zowel Antwerpen als Maaseik dit weekend klopt kreeg in een uitwedstrijd. Roeselare behield natuurlijk haar ongeslagen status en staat als koploper drie punten los van nummer twee Asse-Lennik.
Antwerpen speelde dit weekend uit tegen Menen, waar setter Daan van Haarlem een beduidend betere passing in zijn handen kreeg dan zijn collega Yannick van Harskamp aan de overkant. Ook op serverend vlak was Menen de bovenliggende partij, van Haarlem liet twee aces noteren, zijn teamgenoten pakten er in totaal ook nog eens vijf mee.
Antwerpen startte de partij echter sterk. Met name Thomas Koelewijn was positief aanwezig voor de bezoekende ploeg, die met 18-25 de openingsset op naam schreef. Daarna was het uit met de pret en walste een sterker Menen over een knoeiend Antwerpen heen: 3-1.
Even door naar Maaseik dat afgelopen weekend tegenover Asse-Lennik stond, dat dit seizoen lekker draait. De ploeg heeft een stabiele pass met Dirk Sparidans en Robbert Andringa en ook Robin Overbeeke en oud-Lycurgus speler Edson Felicissimo leveren regelmatig een positieve bijdrage aan het geheel. Zo ook dit weekend tegen Maaseik, dat eigenlijk op alle vlakken wat mindere cijfers haalde dan haar opponent. Ondanks dat ging de eerste set naar Maaseik, daarna stootte Lennik door; 3-1.
Een aardig detail; Michael Parkinson blokt als een tierelier dit jaar. De jonge middenman pakte ook dit weekend twee blokpunten mee en staat nu op een totaal van 26, waarmee hij het blokklassement fier aanvoert.
Dan de blik op Roeselare, waar coach Emile Rousseaux een verrassende startopstelling bracht tegen het laaggeklasseerde Gent. Mogelijk gaf de trainer wat spelers rust met het oog op het volgende Champions League duel, dat morgen alweer op het programma staat. Tegen Gent werden in ieder geval niet veel krachten verspeeld. De bezoekers haalden respectievelijk 15, 10 en 19 punten.
Tot slot speelde Hans Goverde gisteren een heerlijke partij namens Guibertin -hij scoorde zestien van de eenentwintig ballen- maar kon niet voorkomen dat zijn ploeg Waremme haar eerste winstpartij bezorgde (2-3). Guibertin blijft hangen op de zevende plaats en ziet Waremme nu iets dichterbij kruipen op de ranglijst.
Plaats een reactie
reacties: