"We hadden deze tent zeker twee keer kunnen uitverkopen. Volleybalminnend Nederland is ongekend. Zoveel toeschouwers halen de nationale teams niet eens. Dit soort toeloop geeft aan dat beide clubs in een paar weken veel hebben bereikt. Dat we het publiek ook nog eens zo’n finaleserie voorschotelen is natuurlijk geweldige reclame voor het zaalvolleybal", vertelt de kersverse landskampioen Redbad Strikwerda aan Volleybalkrant.
Redbad Strikwerda pakte vanavond zijn vierde landstitel als trainer (drie keer eerder met Dynamo): "Als winnaar heb je altijd gelijk met de keuzes die je maakt", grijnst Strikwerda. "Maar we hebben er keihard voor gewerkt. Wij willen heel veel meer. We willen het team naar een hoger niveau tillen. We willen het hoogste Europese niveau halen, de Champions League. Daarom zijn we nu al bezig met het formeren van volgend jaar. Maar eerst nog even feest vieren."
Matteo Cacchiarelli wordt door de omroeper van Landstede de baby van Zwolle genoemd; het Zwolse publiek heeft de Italiaanse libero het afgelopen seizoen omarmd. "Geweldig! De beste overwinning in mijn leven", vertelt de Italiaanse libero van Landstede. “Lycurgus was heel goed. Zij zijn het meest verbeterd dit seizoen. Maar wij hebben een geweldige groep. Hier droomde ik van toen ik naar Nederland kwam, maar had het me nooit voor kunnen stellen." Met een biertje in zijn hand: "Now party in Zwolle!"
Waar een winnaar is, is ook een verliezer - zo stelt de verliezende coach Ronald Zoodsma. "Ik baal als sportman van het verlies, maar tegelijkertijd zie ik dit als een impuls voor het zaalvolleybal. Ik verwijt mijn team ook niks, maar ben juist trots op wat ze hebben laten zien.”
Bij een 0-2 voorsprong leek de landstitel nabij. “Natuurlijk denk je dat je hem dan bijna hebt. Zij komen in de derde set goed terug en in de vierde set zit het dichtbij elkaar. We komen op matchpoint en dan moet je vervolgens het geluk hebben dat helaas ontbrak. Helaas maken we in de vijfde set iets te veel fouten, waardoor je achter de fouten aanloopt.”Het verlies voelt voor Zoodsma zeker niet als laatste kans: “We zijn op de goede weg, met een goede organisatie. We moeten ervoor zorgen dat dit soort volleybalbolwerken – hier in Zwolle en Groningen – blijven bestaan.”
Plaats een reactie
reacties: