Copyright © 2025 Volleybalkrant.
Artwork by the Media Artists. All rights reserved.
De mannen van Zaanstad hebben soeverein het kampioenschap van de topdivisie gegrepen. Het was in deze poule spannend tot de voorlaatste speelronde, maar bij het competitieslot ontnam de ploeg uit de Koog aan de Zaan alle hoop bij de concurrentie.
Met de klinkende zege van 0-3 bij Donitas in minder dan vijf kwartier wisten de rivalen Volley Tilburg en Sliedrecht Sport voorafgaand aan hun wedstrijden al dat de hoogste plek op het podium vergeven was. Nu was het toch al een heel dun draadje waar de achtervolgers zich aan moesten vastgrijpen, want in Groningen stond de confrontatie tussen de koploper en de hekkensluiter op het programma.
Volgens coach Vincent Pirovano speelde Zaanstad 'een heerlijke wedstrijd', waarin met name de verdedigende kwaliteiten volop naar voren kwamen. Het immer enthousiaste Donitas deed zijn best, liep in de eerste set tot de twintig punten prima mee met de lijstaanvoerder, maar bij Zaanstad was er voldoende vertrouwen dat het zaterdag niet meer mis kon gaan.
Pirovano zag zijn ploeg onbevangen spelen, waarbij Marijn van Gool - de vuurtoren uit Wijk aan Zee - aan het net een hoofdrol vertolkte. Met scores op snelle set-ups liet Stefan Brokking nog eens zien dat Zaanstad hem in de eredivisie node zal gaan missen.
Zijn inbreng ligt echter vooral in het organiseren van de veldverdediging en het solide passwerk. Dit zorgt er ook voor dat het invullen van die vacature prioriteit heeft bij Zaanstad. Verder is de komst van een tweede diagonaalaanvaller achter Erwin Huinen gewenst. De geroutineerde krachtpatser is met zijn laatste jaren op topniveau bezig en merkt fysiek gezien de tol die de sport eist.
Zaanstad keert voor de derde keer terug in de eredivisie. In de jaren '70 en '80 was Zaan'69 - een van de clubs waaruit Zaanstad is ontstaan - vooral door de rijkelijke sponsoring van uitzendbureau Interlance een van de topploegen in de eredivisie.
Zes jaar geleden kreeg Zaanstad de promotie in de schoot geworpen doordat de club wel het avontuur op het hoogste niveau wilde aangaan. Hierop volgde vier seizoenen waarop de ploeg vooral kanonnenvlees was. Een periode waarin vijf spelers van de huidige ploeg met weinig plezier aan terugdenken.
Pirovano weet dat het volleybal in de eredivisie door de beperkte financiële middelen in de Zaanstreek een overlevingstocht wordt. Hij verwacht dat Marijn van Gool en Erwin Huinen voldoende niveau hebben en dat de jongere spelers Lesley Kef, Kjeld Broekema, Daniël Hoonhout en Ferdy Wever zich onder de hogere druk snel zullen ontwikkelen.
Zaanstad gaat voor een derde training in de week, structurele krachttraining en hoopt voor de training de beschikking te krijgen over de topsporthal, die ruimer is en een verende vloer heeft. ,,Misschien dat het jaar in de eredivisie tot degradatie leidt. Dan hoop ik dat we daarin dan de basis hebben gelegd voor de verdere toekomst. Dat we dan weer snel naar de eredivisie terug kunnen en met de ontwikkeling van de spelers en de groei in de organisatie tot een structurele eredivisionist kunnen uitgroeien.''
Je reactie is opgeslagen.
Plaats een reactie
reacties: