facebook pixel World Grand Prix komt naar Nederland - Volleybalkrant
beeld:
beeld:

World Grand Prix komt naar Nederland

Gepubliceerd op
ma 02 dec. 2013
Door: door Gepko Hahn

De Nederlandse volleybalvrouwen mogen komende zomer ook voor eigen publiek schitteren in de FIVB World Grand Prix. Oranje speelt van 8 tot en met 10 augustus één van de drie speelweekenden in Nederland. Daarnaast reist de formatie van Gido Vermeulen af naar België en Puerto Rico voor Grand Prix-ontmoetingen.

De FIVB World Grand Prix heeft in 2014 een nieuwe opzet. Net als bij de World League van de mannen zijn er acht ontwikkelingslanden die niet om de prijzen meespelen. Verder strijdt de top twaalf van de wereld in drie weekenden om vier tickets voor de Final Six. Naast deze vier landen en het gastland is er een ticket waar Nederland om gaat strijden. Oranje strijdt met zeven andere landen om een plaats in een tussenronde die in Polen gehouden wordt. De winnaar van deze Final Four mag naar de Final Six.

Nederland moest afgelopen seizoen naar Macau, Servië en Kazachstan afreizen voor de World Grand Prix, maar is komende zomer dichterbij huis te bewonderen. Eerst wordt er eind juli gespeeld in het zonnige Puerto Rico, maar daarna speelt Oranje in België (1-3 augustus) en Nederland (8-10 augustus). 

Loting poules J-O (tussen haakjes plaats wereldranglijst)

Voorronde Poule J - Peru Poule K - Puerto Rico
Week 1
25-27 juli 

Canada (20)
Polen (15)
België (22)
Peru (15) 

Cuba (21)
NEDERLAND (18)
Puerto Rico (17)
Argentinië (18) 
Voorronde Poule L - België Poule M - Peru
Week 2
1-3 augustus 
Canada
NEDERLAND
België
Argentinië 
Cuba
Polen
Puerto Rico
Peru 
Voorronde Poule N - Argentinië Poule O - NEDERLAND
Week 3
8-10 augustus 
Canada
Cuba
Argentinië
Peru 
Nederland
Polen
België 
Puerto Rico 
Final Four 
Polen
Nummer 1
Nummer 2
Nummer 3 
 

 

Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen