Na de nederlaag tegen Turkije koos de bondscoach opnieuw voor een net iets andere opstelling. Iris Vos en Marije ten Brinke werden vervangen door Jet Kok en Suus Gerritsen. Hester Jasper, die geblesseerd uitviel in het duel met Turkije, werd vervangen door Danique Hamming. Dat betekende voor de libero uit Assen haar debuut binnen de selectie van het Nederlands team. Overigens is het nog onbekend wat de schade voor Jasper precies is, maar ze zal deze week sowieso niet meer in actie komen.
Jonge teams
Beide landen spelen deze week van de VNL met een behoorlijk jonge selectie. Bij de Belgische ploeg zijn onder andere sterspeelster Britt Herbots en Silke van Avermaet deze week afwezig en dus moet bondscoach Kris Vansnick een beroep doen op veel jonge speelsters. Zo had de pas 17-jarige Liese Verhelst een basisplaats en maakte zij indruk door topscorer te worden voor België (17 punten). Ook in de eerste set was ze uitstekend op dreef en had Nederland het moeilijk. Met name door de vele eigen fouten lukte het de Volleybaldames niet om weg te lopen bij de Belgen. Nederland had twee setpoints nodig, waarna een foutje in de afstemming de eerste set besliste.
In set twee had Nederland meer initiatief, maar kwamen de Belgische dames bij de big points toch weer langszij. De dubbele wissel met Hyke Lyklema en Nicole van de Vosse pakte daarna goed uit voor Nederland, waardoor het met drie punten op rij (22-22 naar 25-22) alsnog de setwinst binnenhaalde.
België brengt spanning terug
Elke set kende nagenoeg hetzelfde scoreverloop. Beide teams lukte het niet om echt afstand te nemen van de ander en dus hielden ze gelijke tred tot het einde van de set. Met de steun van het eigen publiek, ook deze donderdagavond was het uitverkocht in het Omnisport Apeldoorn, leek Nederland op weg naar een overwinning zonder setverlies. Daar dacht België echter anders over en dankzij de goede service van aanvoerster Elise van Sas ging de set toch naar de zuiderburen.
In set vier, met Van de Vosse op de plek van de moegestreden Dambrink, wilde Oranje koste wat het kost de overwinning binnenhalen. Met vier killblocks en drie aces in deze set pakten de Volleybaldames een voorsprong van vier punten. Het was Britte Stuut die door het midden het matchpoint tegen de grond mocht slaan en ervoor zorgde dat het feest losbarstte voor het team, de staf en de Nederlandse fans. Daalderop werd topscorer en verdiende daarmee ook de MVP-titel (18 punten).
Vrijdag hebben de Volleybaldames een rustdag en gaan ze zich voorbereiden op de wedstrijd van zaterdag tegen Tsjechië. Nederland staat op dit moment op de negende plaats, Tsjechië is de huidige nummer tien van de VNL.
Plaats een reactie
reacties: