facebook pixel Vakifbank wint Champions League - Volleybalkrant
beeld:
beeld:
beeld:
beeld:

Vakifbank wint Champions League

Gepubliceerd op
zo 23 apr. 2017
Door: Manou ten Asbroek

In Treviso, in het Palaverde Villorba, is Vakifbank Istanbul de winnaar van de Champions League 2017. In drie sets werd het Italiaanse Imoco Volley Conegliano verslagen. Na de verloren finale van vorig jaar, is de Cup met de Grote Oren nu wel voor Giovanni Guidetti en zijn speelsters. 

Met Lonneke Slöetjes, Zhu Ting, Kim Hill, Naz Akyol en Milena Rasic en Kubra Akman op het midden startte Vakifbank zonder verrassingen. Ook Conegliano had geen wijzigingen doorgevoerd in de opstelling. Vakifbank startte netjes en speelde op een wisselend tempo. Conegliano was zelf wat onrustig en kon geen goed vat krijgen op het Turkse spel. Beide ploegen leken toch wat last te hebben van zenuwen, er werd in het begin van de set een aantal keer in het net geserveerd. Vakifbank maakte het netjes af: 25-18.

Reactie Robin de Kruijf op set 1 (Tekst gaat verder onder foto) 


Ook set twee was Vakifbank meer dominant. Er was meer overzicht en rust in de ploeg, wat een 16-8 voorsprong opleverde. Deze werd niet meer uit handen gegeven, mede dankzij een sterk spelende Zhu Ting en Kim Hill. Ook het verdedigend werk van libero Gizem Örge viel op: 25-13. Set drie kwam Carolina Costagrande bij Conegliano in het veld en leek de ploeg iets meer daadkracht te krijgen. Ze pakten een mooie voorsprong, maar Vakifbank haakte aan en kwam op 16-15 weer op voorsprong. Het ging nek aan nek, tot Vakifbank op 23-21 voorsprong kwam. Na een weggeketste rallybal, die door Conegliano niet meer terug te halen viel, won Vakifbank ook de derde set met 25-23

Women Clubs World Championship
De derde plek is opgeëist door Eczacibasi Vitra. Met 25-19, 19-25, 25-23 wisten ze Dinamo Moskou te verslaan. Opvallend aan de strijd om het brons is de topscorer, die aan zijde van Dinamo Moskou te vinden was. Nataliya Goncharova was in haar eentje goed voor maar liefst 20 punten. Eczacibasi zal de bronzen medaille zien als een troostprijs voor een seizoen waarin ze een gevreesd tegenstander waren, maar waarin de meeste prijzen uitbleven.

De ploeg met de vele internationals van verschillende nationaliteiten en kampioenencoach Massimo Barbolini heeft echter nog geen vakantie. 9 t/m 14 mei speelt de ploeg in Kobe, Japan op het Women Clubs World Championship. De ploeg zal daar de titel verdedigen, die het in oktober 2016 wist te veroveren.Aankomende week is er meer te lezen over het Women CWC op Volleybalkrant. 

Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen