Copyright © 2025 Volleybalkrant.
Artwork by the Media Artists. All rights reserved.
Bij twee herenteams uit de eerste divisie B hebben onlangs trainersmutaties plaatsgevonden. Zaanstad 2 heeft twee nieuwe trainers en een nieuwe coach. Joop Janssens is vertrokken als trainer van Skunk. Martin Janssen deed samen met Janssens de training/coaching en neemt voorlopig alleen de training en coaching op zich. De club is op zoek naar een vervanger voor Janssens.
Joop Janssens maakte onlangs bekend dat hij stopt bij eerstedivisionist Skunk als trainer. Afgelopen seizoen verzorgde Joop Janssens alleen de training en coaching van Skunk Heren 1. Dit seizoen zou hij samen met Martin Janssen de training en coaching verzorgen. ,,Het vertrek van Joop kwam veel te snel,” zegt Martin Janssen. ,,Hij kon dit seizoen niet de juiste klik vinden en nam de beslissing om uit te stappen. Nu zijn we op zoek naar een nieuwe eerste trainer die het team op zich neemt.”
Joop Janssens heeft een lang volleybalverleden. Hij is al bijna 40 jaar werkzaam in het trainersvak. Hoofdzakelijk gaf hij training binnen het damesvolleybal, van promotieklasse tot en met eerste divisie. Af en toe maakte hij een uitstapje naar het mannenvolleybal. Vorig jaar begon hij bij Skunk als trainer en leidde de herenploeg naar de eerste divisie.
Martin Janssen is nu alleen trainer/coach bij Skunk en hij is geen onbekende voor de ploeg uit Veghel. ,,Ik heb in de laatste zeven jaren ongeveer 5,1/2 jaar getraind bij Skunk, vooral samen met Bou Boudeling. We zijn in die jaren van de promotieklasse naar de eerste divisie gepromoveerd. Hierna hebben Bou en ik een stapje teruggedaan waarna het team gedegradeerd was en daarna direct weer promoveerde onder leiding van Joop Janssens naar de huidige positie in de eerste divisie.” De eerste wedstrijd van dit seizoen leverde een 1-3 zege bij HLB Van Daal/DS 2 op, maar Janssen is niet echt tevreden over de voorbereiding. ,,Door wisselende omstandigheden hebben we in de voorbereiding niet compleet kunnen trainen en oefenen. De spelverdeler stapte na een kleine maand Amerika zo'n beetje uit het vliegtuig zo het veld op. Sommigen waren zelfs bijna een maand afwezig door werk en of andere bindende zaken. Een voorbereiding met ook nog een trainerswissel droegen niet bij tot een stabiel niveau. Het was dus ongewis hoe Skunk ervoor stond.” Toch kon Skunk tegen DS 2 compleet aantreden. De nieuwelingen zijn Wouter van der Ven, Mathijs Rijken en Robbert de Waal. Wout Roosjen is vertrokken en heeft een stapje teruggedaan naar Heren 2.
Nieuwe trainers en coach voor Zaanstad 2
Zaanstad 2 zat een tijdje zonder trainer, omdat Marc Donker besloot te stoppen als trainer/coach. Er vertrokken ook enkele spelers, namelijk Tieme de Jong, Kian Macnack, Yannick Bak, Bas Roosendaal, Robin Ottenhof (H1) en Timo Hoonhout (H3).
De club is erin geslaagd twee nieuwe trainers aan te trekken bij het tweede herenteam. Luke Schut en Timo Hoonhout nemen dit seizoen de training voor hun rekening. De nieuwe coach is René Worp. De aanwinsten zijn: Daniël Hoonhout (H1), Kjeld Broekema (H1) en Job Labrie (H3). Ook Hidde Uitenbosch van Taurus 1 heeft zich aangesloten bij Zaanstad 2 en is beschikbaar als spelverdeler.
De eerste wedstrijd tegen EMD Tooling verliep vrij probleemloos voor Zaanstad 2, dat met 3-1 won. Afgelopen zaterdag leed de ploeg de eerste nederlaag van het seizoen bij Inter Rijswijk 2 (3-2).
Je reactie is opgeslagen.
Plaats een reactie
reacties: