facebook pixel Thailand: de volleybalhandjes van Nootsara Tomkom - Volleybalkrant
beeld:

Thailand: de volleybalhandjes van Nootsara Tomkom

Gepubliceerd op
do 06 jul. 2017
Door: Manou ten Asbroek

Morgen start de eerste ronde van de World Grand Prix in Apeldoorn. Nederland neemt het zaterdag op tegen de kleine, maar felle en immer optimistische Thaise ploeg. Voor de captain van Oranje, Maret Balkestein-Grothues, wordt het een weerzien met haar spelverdeelster bij Fenerbahçe, Nootsara Tomkom. De slimme speelster heeft mooie handjes en weet haar aanvalsters snel en afwisselend te bedienen. 

Daar zal voor Oranje de grootste uitdaging liggen. De tegenstelling met het spel van de tegenstander van vrijdag is vrij groot. Lees hier alles over de Dominicaanse Republiek, de tegenstander van morgenavond. Thailand speelt een snel, variabel aanvalsspel, wat een grote switch voor blok en verdediging zal zijn ten opzichte van het bekende powervolleybal. Ook de sterke mentaliteit van de Thaise ploeg kan iets zijn waar Oranje zich op kan stukbijten. 

Vorig jaar was Thailand nog het gastland voor de Final Six van de WGP, waar Oranje de bronzen plak wist te bemachtigen. Thailand werd toen zesde en laatste. In 2016 wisten ze zich niet te plaatsen voor de Olympische Spelen van Rio, dankzij een nipt winnend Japan op het OKT. Het treffen van vrijdagavond tussen deze twee teams is dus eveneens de moeite waard. De twee volleybalrivalen zullen elkaar nog vaker tegenkomen, op jacht naar deelname aan de Spelen van 2020 in Tokyo. 

Warming-up
Ontdek hier waar u de Volleybaldames live kunt volgen als een kaartje niet is gelukt. Dankzij de Facebookpagina van Volleyball China kunnen we hieronder nagenieten van de Full Match tijdens de Spelen in Rio, afgelopen zomer. De halve finale van de Spelen bracht Oranje niet wat ze hadden gehoopt, maar het volleybalniveau en de sfeer en inzet zijn meer dan de moeite waard om terug te kijken. Een goede warming-up voor morgen: 



Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen