facebook pixel Spaarnestad komt te laat op gang - Volleybalkrant

Spaarnestad komt te laat op gang

Gepubliceerd op
vr 31 okt. 2014
Door: door Sanne Westerterp

,,Een wedstrijd met twee gezichten”, vond Spaarnestad-coach Jan Koehorst kort na de wedstrijd tegen Olhaco. Hij stuurde na twee dramatische sets van Spaarnestad (25-9, 25-16) zijn jonge spelverdeler Yorick van Viersen het veld in voor een te ingehouden spelende Henk van Dijk. Ook Paul Pilon, opnieuw niet in vorm, werd uit de opstelling gehaald. Jaap Vos nam zijn plaats in. Met die ingreep en Stefan van Offenbeek in de passing, gingen de Haarlemmers een paar versnellingen hoger spelen.

Olhaco was na twee eenvoudige setoverwinningen wat ingedut en had niet gerekend op een plotseling soepel en efficiënt spelend Spaarnestad. Vechtend voor ieder punt bleven de Haarlemmers de bovenliggende partij. Aan het eind van de vierde set werd het nog even gevaarlijk voor Spaarnestad. Opnieuw pakten de wissels prima uit. Tim van der Hart, ook een van de jonkies bij Spaarnestad verving knap Jary Kroon, die zich helemaal leeg gespeeld had en ook Jonne Pilon verving voortreffelijk de degelijke Maarten van den Beld.

Met 25-16 en 25-22 kwam er een vijfde set. Olhaco vocht zich in deze beslissende set knap terug. Na de wissel bij 8-4 en de voorsprong van 11-8 voor Spaarnestad, ging het licht bij de muggen langzaam uit. Drie aanvallen van de Haarlemmers werden door het Hoogeveens blok prima gepareerd, waarna Olhaco met 15-13  alsnog de 3-2 zege pakte.

Na twee wedstrijden van een achterstand van 2-0 te zijn teruggekomen is het nu voor de ploeg van Koehorst de opgave om eens vol van acquit te gaan. Zaterdag kan dat tegen het Groningse Donitas, dat verrassend met 4-0 in eigen huis klop kreeg van US 2.

Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen