facebook pixel Spaarnestad gedegradeerd uit 1A (m) - Volleybalkrant
beeld:

Spaarnestad gedegradeerd uit 1A (m)

Gepubliceerd op
di 21 apr. 2015
Door: door Gepko Hahn

Spaarnestad heeft degradatie uit de 1e divisie A niet kunnen afwenden. De Haarlemmers kregen op de slotdag nog een kans om rechtstreekse degradatie te voorkomen, maar US 2 was met 3-1 te sterk waardoor de Amsterdamse reserves op de tiende plaats blijven staan.

Nadat Jan Koehorst was opgestapt als hoofdtrainer van Spaarnestad, leek het schokeffect zijn vruchten af te werpen. Spaarnestad wist de nodige punten bij elkaar te sprokkelen, maar de andere degradatiekandidaten wisten ook veel punten te pakken waardoor Spaarnestad in de onderste regionen bleef verkeren.

Afgelopen zaterdag kreeg de nummer elf een laatste kans om directe degradatie te ontlopen, maar nummer tien US 2 was met 3-1 te sterk. Spaarnestad moet volgend jaar zijn verjongingskuur doorzetten in de tweede divisie. 

US 2 is ondanks de overwinning niet gestegen op de ranglijst. Het kwam uiteindelijk op gelijke hoogte met AVV Keistad - dat met 0-4 verloor van Donitas - maar de Amersfoortse ploeg eindigt op basis van een beter setsaldo op de veilige negende plaats. Daarnaast ontsprong SVS de nacompetitie door een 3-2 overwinning op kampioen DIO/Bedum (lees hier). Ten derde wist Oranje Nassau twee broodnodige punten bij Sovoco te sprokkelen in een zinderende vijfsetter die uiteindelijk met 19-17 in het voordeel van de Soestse thuisploeg uitviel. 

US 2 moet zich dus gaan richten op degradatieduels, waarin het twee teams uit de tweede divisies van zich af moeten houden: Rebelle uit Dieren (2e divisie B) en EVV uit Elburg (2e divisie A).

Verder slaagde Gemini S er net niet in de tweede plaats over te nemen van Zaanstad 2. De Hilversummers kwamen met 2-0 voor, maar gingen uiteindelijk met 2-3 onderuit. Hierdoor mag Zaanstad 2 opvullingswedstrijden spelen voor de Topdivisie tegen de nummer twee uit de 1e divisie B: Triade-VCT. De winnaar van dit treffen komt op de reservelijst voor de Topdivisie te staan.

Ten slotte sloot Olhaco het seizoen af als nummer vier na 1-3 overwinning in de Drentse derby. Het al gedegradeerde Nijhuis Telecom/Sudosa-Desto pakte nog wel de eerste set, maar ging daarna onderuit tegen Olhaco.

Klik hier voor de eindstand van de 1e divisie A.

Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen