facebook pixel Scylla vijfde koploper in 1A - Volleybalkrant
beeld:

Scylla vijfde koploper in 1A

Gepubliceerd op
ma 04 nov. 2013
Door: door Gepko Hahn

Scylla staat na vijf gespeelde wedstrijden - en zes speelrondes - bovenaan in de 1e divisie A. De Wageningse mannen namen de koppositie over van SVS dat dit weekend niet in actie kwam. Scylla is na SV Dynamo Apeldoorn 2, Donitas, Arvevo en SVS de vijfde ploeg die dit seizoen de ranglijst mag aanvoeren in de 1e divisie A.

SVS was de eerste ploeg die erin slaagde twee speelrondes op rij de ranglijst aan te voeren, maar wist dat het de koppositie zou kwijtraken. De Schalkhaarse ploeg was zelf vrij en moest toezien hoe naaste belagers Scylla en Arvevo in een onderling duel om de koppositie streden. Scylla bleek uiteindelijk over de beste service te beschikken en dat maakte het verschil in Wageningen. De tactiek om de sterke Arvevo-libero Tijs Abeling te mijden wierp zijn vruchten af voor Scylla. Na een 3-0 voorsprong zakte de servicedruk van Scylla enigszins weg en profiteerde Arvevo door toch nog één punt mee naar huis te kunnen nemen.

Scylla kwam door de overwinning aan kop, maar daar had SV Dynamo Apeldoorn 2 nog overheen kunnen komen. De gelen uit Apeldoorn verloren echter van de geel-blauwen uit Groningen. SV Dynamo Apeldoorn 2 won de derde set met overtuiging in Groningen, maar Donitas stond toen al op een 2-0 voorsprong. De ploeg van Justin Sombroek probeerde zich naar een vijfde set te knokken, maar was bij 23-23 niet slagvaardig genoeg. Donitas won met 3-1 en staat net als SV Dynamo op veertien punten uit vijf duels. De achterstand van de twee teams op Scylla is slechts drie punten.

Sovoco heeft eveneens veertien punten en lijkt de slechte seizoensstart definitief van zich te hebben afgeschud. De ploeg uit Soest stond na drie speelrondes onderaan de ranglijst, maar boekte zaterdag in Hoogeveen zijn derde zege op rij en staat nu op de achtste plek. Olhaco zakte af naar de negende plek en sluit de rij van de grote groep in de 1e divisie A. Het verschil tussen Scylla en Olhaco is slechts vier punten.

Alleen Side-Out en SSS 2 hebben de aansluiting met de andere ploegen verloren. Beide teams gingen afgelopen zaterdag met een 4-0 nederlaag van het veld af tegen respectievelijk Zaanstad 2 en Sudosa-Desto. Side-Out en SSS 2 treffen elkaar op 16 november in Slagharen en dan kan één van de twee ploegen het zicht op de rest voorlopig kwijtraken.

Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen