facebook pixel Roberto Piazza: ‘Ik zal nooit de deur dichtgooien voor Daan’ - Volleybalkrant
beeld:

Roberto Piazza: ‘Ik zal nooit de deur dichtgooien voor Daan’

Gepubliceerd op
ma 08 jul 2019 16:51
Door: Eric Roeske

Daan van Haarlem zit niet bij de selectie van de Lange Mannen in de voorbereiding op het OKT dat 9, 10 en 11 augustus wordt gehouden in Rotterdam Ahoy. Volleybalkrant sprak hem zaterdag, vandaag motiveert bondscoach Roberto Piazza zijn keuze.

Waarom heeft u er voor gekozen Daan van Haarlem niet op te nemen in de selectie?

,,Wanneer je start als coach heb je je focus aanvankelijk op alle spelers. Iedereen is dan gelijk. Ik heb na verloop van tijd een keuze te maken uit de beschikbare 26 spelers. Dag voor dag bekijk ik hen. Omdat we door het verlies tegen Wit Rusland in het Final Four toernooi in Estland niet in het Challengertoernooi in Slovenië spelen, zijn we in een volledig nieuwe situatie beland. Noem het een moment van bezinning. En een moment van selectie. Ik heb toen gekeken welke spelers het best passen in de route naar het Olympisch Kwalificatie Toernooi.”

En Van Haarlem paste daar niet in?

,,Ik vind de twee anderen, Wessel Keemink en Gijs van Solkema momenteel iets beter spelen, en ook iets beter in vorm. Ik wil er zeker van zijn dat ik de beste keuze voor het team maak, en ik voel dat ik hiermee de juiste keuze maak.”

Is het daarmee over en uit voor Van Haarlem voor Oranje?

,,Voor nu, op 8 juli 2019 wel ja, voor het OKT. Voor de toekomst wil ik wellicht weer beroep op hem doen, denk bijvoorbeeld aan de Europese kampioenschappen. Ik zal nooit de deur dichtgooien voor Daan. Het was geen gemakkelijke keuze. Daan heeft vorig jaar geweldig gepresteerd op de wereldkampioenschappen met een achtste plaats als resultaat.”

Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen