facebook pixel Orion, Dynamo en SSS naar halve finales play-offs - Volleybalkrant
beeld:
beeld:
beeld:

Orion, Dynamo en SSS naar halve finales play-offs

Gepubliceerd op
zo 09 apr. 2017
Door: Coen Kaaij

De spelers van Seesing Personeel Orion hebben hun scheidend coach Aleksov twee dagen na de bekendmaking dat zijn contract niet wordt verlengd een mooi cadeau gegeven. In de return werd met 3-0 gewonnen van Coníche Topvolleybal Zwolle. Ook Draisma Dynamo en Advisie/SSS plaatsten zich voor de halve finales.

In Doetinchem was er vanavond weinig te halen voor het team van Thijs van Noorden uit Zwolle, binnen het uur stond de 3-0 eindstand op het scorebord. In eigen huis kon Orion volop combineren, spelverdelers Freek de Weijer en Stijn Held konden hun aanvallers op alle posities in stelling brengen. Vooral Ryan Anselma en diagonaal Joris Marcelis kwamen gemakkelijk tot scoren. Met een stabiele passing van Erik van der Schaaf en Rob Jorna bleef Orion steeds de bovenliggende partij. Vanaf de servicelijn was het Dik Heusinkveld die op dreef was, hij serveerde vijf aces.

De ploeg uit Zwolle is nu uitgeschakeld in de play-offs, maar hadden daar van tevoren al rekening mee gehouden tegen de koploper uit de reguliere competitie. Voor het volgende seizoen stelt het team nieuwe eisen, in een interview voor Sportief Zwolle zegt Jelle Hilarius dat ze voor een vijfde plaats gaan. De club maakte verder bekend dat Thijs van Noorden en Jelle Hilarius aan de club verbonden blijven. Aan de trainersstaf wordt Gerard van Vliet toegevoegd.

Orion neemt het in de volgende ronde op tegen Advisie/SSS, dat weliswaar verloor van Inter Rijswijk met 3-2, maar voldoende had aan twee gewonnen sets.

Rijswijk
Die twee gewonnen sets kwamen niet vanzelf voor de Barnevelders. De eerste set ging met 25-19 verloren, maar de twee sets daarna waren prooi voor SSS. Toen de volgende ronde bereikt was, kregen aan de kant van SSS de wat jongere spelers ook ruimte om te spelen en ging de wedstrijd alsnog verloren in vijf sets. 

Aan de kant van SSS was de man in vorm Johan Oosting wederom de meest scorende man met 14 punten, waaronder een ace. Het duo Dwin Brouwer en Raygid Isenia was ook op stoom, zij scoorden respectievelijk tien en elf punten. Hun blok was vooral belangrijk, ze maakten beiden drie killblocks.

De eerste wedstrijd in de halve finale tussen SSS en Orion wordt in Barneveld gespeeld volgende week zaterdag. Het tijdstip is nog niet bekend.

Apeldoorn
Ook het team van Draisma Dynamo had aan twee sets genoeg om zich te plaatsen voor de halve finale, maar schrok toch in de openingsset van de felheid waarmee Vallei Volleybal Prins van start ging. Al snel zag Bas Hellinga zich genoopt een time-out te nemen bij de stand 9-13. Dynamo kwam nog wel terug, maar het initiatief lag bij de ploeg uit Ede. Via 19-21 werd het uiteindelijk 21-25 voor VV Prins.

Het leek Dynamo volledig wakker te schudden, want daarna was het snel gedaan met de illusies van VV Prins. In drie ruime sets rekende de Apeldoorners af met het team dat zevende is geworden in de reguliere competitie. Binnen het uur werd het 25-12, 25-16, 25-20. 

Door de 3-1 overwinning plaatst Dynamo zich voor de halve finale en moet het afwachten welke ploeg ze daarin treffen. Morgen spelen Abiant Lycurgus en SV Land Taurus om 15.00 uur tegen elkaar in Grongingen. De eerste wedstrijd ging met 3-2 naar Lycurgus. De ploeg die de wedstrijd in drie of vier sets weet te winnen is de tegenstander van Dynamo. Als Lycurgus in vijf sets wint is het ook door, alleen een 3-2 voor Taurus levert een golden set op.

VC Nesselande heeft in eigen huis nog een mooie afsluiter van het seizoen gespeeld. Ze wonnen met 3-0 van ARBO Rotterdam en eindigen daarmee op de negende plaats in de eredivisie. Rotterdam is tiende geworden, Alterno elfde. Alle drie de teams degraderen. Nesselande is nu de eerstgerechtigde om een vrijgekomen plaats in de eredivisie van volgend jaar in te vullen.

Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen