facebook pixel Oranje ten onder tegen Verenigde Staten - Volleybalkrant
beeld:

Oranje ten onder tegen Verenigde Staten

Gepubliceerd op
vr 26 sep. 2014
Door: door Gepko Hahn

Het Nederlands vrouwenteam heeft de derde WK-wedstrijd met 3-0 verloren van de Verengide Staten. In de openingsset kreeg Oranje nog een setpoint, maar in het vervolg van het duel ging langzaam het Nederlandse kaarsje langzaam uit: 29-27, 25-21 en 25-18.

Bondscoach Gido Vermeulen hield het vertrouwen in zijn vaste basisopstelling en dat leek voor de derde wedstrijd op rij goed uit te pakken. Aan de hand van Celeste Plak kende Oranje een sterke start. De Amerikaanse vrouwen knokten zich terug in de set die in een spannende slotfase beslist moest worden. Nederland kreeg als eerste de kans, maar sloeg ondanks maximale aanvalsterkte na een dubbele wissel niet toe. Dat deden de Verenigde Staten wel via de ervaren Jordan Larson-Burbach: 29-27.

Oranje startte opnieuw goed, maar kon niet volgen bij een Amerikaanse versnelling. Alisha Glass wist haar aanvalsters goed te vinden en vaak vrij te spelen van de sterke Nederlandse blokkering. Daarnaast verving Tetori Dixon de geblesseerde Foluke Akinradewo met verve. Nederland kwam niet onder de Amerikaanse servicedruk vandaan en moest toezien hoe een gebalanceerde ploeg de wedstrijd naar zich toe trok. Vermeulen zette alle speelsters in om het tij te keren, maar met 25-21 en 25-18 ging de zege naar de ploeg van Karch Kiraly.

De Verenigde Staten plaatsten zich met de derde zege op rij voor de volgende ronde, net als Rusland dat een simpele 3-0 zege op Kazachstan boekte. Nederland staat op de derde plaats. Thailand vult plek vier in na een moeizame overwinning op Mexico. Morgen (vrijdag) is een rustdag; Nederland speelt zaterdag om 17.00 uur tegen Rusland.

Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen