facebook pixel Oranje Mannen naar WK met Jorna als aanvoerder - Volleybalkrant
beeld: Ronald Hoogendoorn

Oranje Mannen naar WK met Jorna als aanvoerder

Gepubliceerd op
Vandaag 13:21
Door: Redactie Volleybalkrant.nl

Het Nederlands Heren Volleybalteam is aangekomen in de Filippijnen. Het WK gaat vrijdag van start, al spelen de Lange Mannen zaterdag pas hun eerste wedstrijd. In de selectie van 14 spelers is Gijs Jorna ten opzichte van de VNL de nieuwe naam. Hij heeft zich, in tegenstelling tot Abdelaziz, beschikbaar gesteld. De meest ervaren speler van Oranje heeft dan ook meteen de aanvoerdersband gekregen. 

Oefenstage-/wedstrijd tegen Jumbo's in Zuid-Korea
Oranje was al vorige week met 15 spelers afgereisd naar Zuid-Korea om alvast aan de tijdzone te wennen. Korean Air Jumbo stelde hun faciliteiten beschikbaar om te trainen en de trainingsstage werd afgesloten met een oefenwedstrijd tussen de Koreaanse ploeg en Nederland. 

Tijdens de oefenwedstrijd koos Joel Banks voor de volgende basisopstelling:
Bekhout (sv), Ahyi (dia), Tuinstra en Bak (p/l), Korenblek en Plak (mid) en libero Jorna. Jorna kwam in de oefenstage in Italië alle drie de wedstrijd niet in actie vanwege een buikspierblessure. Het WK komt dus als pass/loper nog te vroeg, waarop Banks besloot hem een libero-shirt te geven. Koops bleef de hele wedstrijd aan de kant, waarschijnlijk door een fysiek probleem.

Na de verloren eerste set (20-25) werd ook de tweede set zwak begonnen (0-3), maar uiteindelijk werd het ritme gevonden. Bak maakte via de pipe de 25-19; 1-1. Met Keemink en Lipke (als verdedigende libero) in het veld pakte Nederland een voorsprong van maar liefst 7 punten, maar deze werd verspeeld. Ver boven de twintig wist Jumbo alsnog te winnen (27-29). 
In set vier kregen ook Meijs, Van der Ent en Klok speeltijd. Tot 21-21 ging het gelijk op, maar ook set vier ging verloren (22-25). Na een stand van 1-3 leek Oranje de bonusset tot de 15 naar zich toe te trekken. Maar door 3 aces van Russell van Jumbo werd de voorsprong verspeeld. Via 21-19 werd de vijfde set alsnog gewonnen en eindigde de wedstrijd dus in 2-3.

Definitieve selectie + programma WK
Van de 15 spelers aanwezig in Zuid-Korea moest er voor de reis naar de Filippijnen nog één speler afvallen. Aangezien Jorna alleen als libero inzetbaar is was de verwachting dat de afvaller Jorna, Klok of Lipke moest zijn. Na vier oefenwedstrijden besloot Banks uiteindelijk om Jorna en Klok mee te nemen, waardoor Lipke op het nippertje af viel. Banks maakte voor het WK ook een wijziging in het aanvoerderschap. Keemink moet de aanvoerdersband aan de 36-jarige Jorna geven. 

Er was nog een tijdje hoop dat ook Nimir Abdelaziz zich bij Oranje zou aansluiten. Hij koos er in eerste instantie voor om bij zijn club aan zijn fysiek te werken, met de mogelijkheid om alsnog kort voor het WK aan te sluiten bij Oranje. Maar hij heeft besloten het WK niet te spelen en zich optimaal voor te bereiden met zijn clubteam Ziraat in Turkije. 

Dit is de definitieve WK-selectie:

NaamPositieLeeftijdInterlands
Gijs Jorna (c)libero36324
Jeffrey Kloklibero2650
Yannick Bakpasser/loper2332
Tom Koopspasser/loper2434
Bennie Tuinstrapasser/loper24104
Jasper Wijkstrapasser/loper2323
Michiel Ahyidiagonaal2727
Sil Meijsdiagonaal2362
Luuc van der Entmidden27126
Siebe Korenblekmidden2345
Fabian Plakmidden28204
Twan Wiltenburgmidden28125
Wessel Keeminkspelverdeler32227
Joris Berkhoutspelverdeler2519


Programma groepsfase WK
Zaterdag 13/9
12.00 uur Nederland - Qatar

Maandag 15/9
12.00 uur Nederland - Roemenië

Woensdag 17/9
12.00 uur Nederland - Polen 

Alle wedstrijden van Oranje zijn via de livestream van de NOS te volgen, of natuurlijk - zoals ook alle andere wedstrijden van het WK - op volleyballworld.tv (betaald). 

Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen