De Nederlandse mannen hebben gedaan wat ze moesten doen: met 3-0 winnen van Cyprus. Het had echter weinig gescheeld of de ongeïnspireerd volleyballende ploeg was tegen setverlies aangelopen. Dat werd nipt voorkomen, maar nog altijd hangt een WK-ticket aan een zijden draadje. Het is afwachten wat de concurrentie doet op de slotdag van het WK-kwalificatietoernooi.
Nederland leek weinig zin te hebben in de wedstrijd tegen Cyprus. De nummer 117 van de wereld is de afgelopen jaren een sparringspartner van Oranje aan het begin van een lange interlandzomer, maar stond vandaag verrassend genoeg als tegenstander in het veld op het serieuze WKK. De Cyprioten leken geenszins van plan te zijn zich te laten afslachten en maakten het Nederland erg lastig.
Het was echter Oranje dat het zichzelf het lastigst maakte. Weliswaar was het Nederlandse aanvalspercentage opnieuw naar behoren, maar dat de Cyprioten eveneens veelvuldig tot scoren kwamen mag Nederland zichzelf aanrekenen. De servicedruk was niet hoog genoeg om het Cypriotische spel te ontregelen; daarnaast werd er zwak geblokkeerd en amper verdedigd. Het zorgde ervoor dat Cyprus zelfs op een 19-21 voorsprong kwam. Inmiddels waren Yannick van Harskamp en Tony Krolis binnen de lijnen gekomen voor Nimir Abdelaziz en Niels Klapwijk. Van Harskamp wist Thomas Koelewijn goed te vinden in de slotfase en op de service van laatstgenoemde sleepte Oranje met 25-21 de eerste set uit het vuur.
Nederland leek zich te beseffen te setverlies voorkomen moet worden om de kans zo groot mogelijk te houden op een WK-ticket. In het tweede bedrijf speelde Oranje zich snel naar setwinst, mede dankzij een hogere servicedruk: 25-15. Het spelbeeld van de eerste set keerde echter weer terug in de derde set. De Nederlandse ploeg kon geen afstand nemen van de volleybaldwerg en kreeg de set uiteindelijk met 25-23 na twee Cypriotische fouten.
Oranje zit nu in de wachtkamer voor een WK-ticket. Als Tsjechië met 3-0 wint van Bulgarije, staan deze drie landen op hetzelfde aantal punten met hetzelfde setquotiënt in poule I bovenaan. Nederland kan echter op puntenquotiënt geen groepswinnaar meer worden. Daar was de overwinning tegen Cyprus te klein voor. Het is nu afhankelijk van de wedstrijd Bulgarije-Tsjechië én de andere vier poules om als beste nummer twee alsnog in aanmerking te komen voor een WK-ticket.
Plaats een reactie
reacties: