Draisma Dynamo komt vanavond (woensdag) in actie in de CEV Cup. De tegenstander Biogas Volley Näfels komt uit Zwitserland, maar is vooral een vreemdelingenlegioen met zeven verschillende nationaliteiten. Johan Oosting ziet de wedstrijd in Apeldoorn met vertrouwen tegemoet: ,,We zijn er helemaal klaar voor."
Draisma Dynamo is al verzekerd van een langer verblijf in de Europese competities dan afgelopen seizoen. Toen was het avontuur na een tweekamp met een Wit-Russische ploeg al voorbij. Mocht de formatie van Jorg Radstake tegen Biogas Volley Näfels onderuit gaan, dan stroomt het door naar de Challenge Cup.
Het doel is natuurlijk om de volgende ronde van de CEV Cup te bereiken. Johan Oosting dicht zijn ploeg ook kansen toe. ,,Het is een sterk team met veel gekochte buitenlandse spelers. Maar er zijn zeker kansen voor ons. Gisteren en vandaag hebben we nog video's van ze gekeken, dus we weten wel iets over hen."
Biogas Volley Näfels heeft negen Zwitserse landstitels op zijn palmares staan en is de regerend bekerhouder. De ploeg van de Tsjechische coach Dalibor Polak kende een goede generale repetitie, door met 0-3 van Volley Jona te winnen. Het was pas de eerste zege van Volley Näfels dit seizoen, waardoor ze op een teleurstellende zesde plaats staan. De belangrijkste man bij de Zwitserse ploeg is Zlatko Pulko; Sloveense diagonaal is momenteel de topscorer van zijn team.
Dynamo staat vanavond met een fitte selectie aan de start van het CEV Cupduel. Oosting kreeg de afgelopen twee weken rust vanwege een knieblessure, maar maakte zaterdag tegen Landstede Volleybal al zijn rentree. Hierdoor kan Radstake met twaalf Nederlandse spelers het vreemdelingenlegioen uit Zwitserland bestrijden.
CEV Cup, 1/16 finales
Woensdag 5 november, 20.00 uur
Draisma Dynamo - Biogas Volley Näfels (Omnisport, Apeldoorn)
Donderdag 20 november, 19.30 uur
Biogas Volley Näfels - Draisma Dynamo (Jona, Zwitserland)
Plaats een reactie
reacties: