facebook pixel Oostende en Charleroi winnen in Europa - Volleybalkrant
beeld:
beeld:

Oostende en Charleroi winnen in Europa

Gepubliceerd op
vr 15 dec. 2017
Door: Annelien Alons

In het Challenge Cup toernooi speelde Hermes Volley afgelopen week tegen het Portugese CK Ponta Delgada. Charleroi Volley speelde thuis tegen CVB Barça uit Spanje.

In de zestiende finales van de Challenge Cup heeft Hermes Oostende een goede optie op de volgende ronde genomen. In het Portugese Ponta Delgada werd met 3-1 van de huidige nummer vier van Portugal gewonnen. Hermes, met Fanny Lafeber startte de wedstrijd sterk maar moest vanaf 11/9 in de achtervolging. Ze konden de Portugezen bijhalen tot 23/22. De thuisploeg wist de setballen niet te scoren en op 28/30 pakte Hermes de set. De hieropvolgende set was voor de thuisploeg, ze pakten de voorsprong en gaven niet meer af, via 16/12 gingen ze naar 24/17. De start was niet goed, er stond al snel een 11/3 achterstand op de bordjes maar de groen-gelen trokken het gelijk tot 12/12. Het ging de gehele set gelijk op maar Hermes trok aan het langste eind (23/25). In de laatste set pakte Hermes met 4/12 een comfortabele voorsprong maar Ponta Delgada naderde tot 14/15. Coolman en co pakten door en wonnen de set en de westrijd (28/30, 25/18, 23/25, 23/25). Lise de Valkenaar werd topscoorder met 26 punten. Hermes Volley speelt de thuiswedstrijd op 10 januari in de Mister V. Arena in Oostende.

Charleroi Volley, met Annelien Alons ontving in de Spiroudome CVB Barça. Op een voorbereidingstoernooi in het Belgische Frasnes hadden de teams elkaar dit seizoen al getroffen. De winst ging toen naar Charleroi. Tegen de huidig nummer zes van de Spaanse competitie wilde Charleroi een goede uitgangspositie op de volgende ronde nemen. Het begin van de wedstrijd was aftastend en aan de Spaanse zijde werden enkel servefouten gemaakt. Hierdoor had Chareloi al snel 16/11 op de bordjes. De tweede set kende eenzelfde wedstrijdverloop, Charleroi ging via 8/6 naar 16/12 en Barcelona liep achter de feiten aan. In de derde set leek het nog even een wedstrijd te worden maar Charleroi zette door en pakte de 3-0 overwinning (25/19, 25/19, 25/15). Voor de uitwedstrijd moet Charleroi Volley op 11 januari aantreden in La Garriga in Spanje.

Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen