facebook pixel Ook Tilburg komt over de brug - Volleybalkrant
beeld:
beeld:
beeld:
beeld:

Ook Tilburg komt over de brug

Gepubliceerd op
do 21 mrt. 2013
Door:

Tot onze blijdschap kunnen we na Fusion en SSS deze week ook Tilburg STV toevoegen aan de Vrienden van Volleybalkrant. De Brabanders gaven zelf invulling aan dit artikel en beschrijven allereerst de reden van deelname.

De volleybalkrant is al jaren hét medium om de volleyballiefhebber op de hoogte te houden van nationaal en internationaal volleybalnieuws. De vele items de iedere dag geplaatst worden zorgen voor een grote betrokkenheid bij het volleybal. Dat is zeer belangrijk voor de sport en om dit zo te houden, tonen ook wij onze support door lid te worden van de Club van Honderd. Ook vanuit Tilburg kunnen we jullie via de volleybalkrant informeren over een aantal mooie ontwikkelingen..

Een aantal jaren geleden speelde STV namelijk nog in de B-League (Topdivisie) en vandaag de dag hebben wij aansluiting gevonden bij de topploegen in Nederland. Deze snelle ontwikkeling kwam niet zomaar aanwaaien. Met een lange termijn visie, die is gericht op de ontwikkeling van volleyballers, heeft STV de afgelopen jaren grote stappen voorwaarts kunnen maken.

De provincie Noord-Brabant heeft een rijke volleybalhistorie. Helaas is het topvolleybal en de talentontwikkeling in deze provincie in het afgelopen decennium achteruit gegaan. Eredivisieteams verdwenen en steeds meer talentengroepen vielen uiteen. Dat is jammer want volleybal is nog steeds één van de grootste sporten in Noord-Brabant met veel grote volleybalverenigingen (breedtesport). STV heeft daarom een aantal jaren geleden, in overleg met samenwerkingspartner Noliko Maaseik, een beleid ontwikkeld om het topvolleybal en de talentontwikkeling weer kleur te geven in de provincie. Met het topvolleybal zit het inmiddels wel goed, want STV heeft in een paar jaar tijd de stap gemaakt naar de eredivisie, waar het inmiddels aansluiting vond met de top van Nederland. Dit proces blijven wij ontwikkelen zodat we structureel mee kunnen spelen voor de prijzen in de Nederlandse eredivisie en ook Europees stappen voorwaarts kunnen maken.

Een andere belangrijke ontwikkeling in dit verhaal is de talentopleiding. Vorig jaar zijn wij al gestart met een talententeam dat op maandag naast het herenteam van STV traint. Tilburg STV wil op deze manier bijdragen aan de ontwikkeling van het volleybal in de regio in de breedste zin van het woord. Enerzijds door het opleiden van regionale talenten waar Tilburg STV zelf op termijn van hoopt te kunnen genieten, maar zeker ook om de regionale clubs in bredere zin te ondersteunen, bijvoorbeeld in ledenaanwas en deskundigheidsbevordering. Dit proces willen wij de komende jaren verder ontwikkelen. Het opzetten van een Regionaal Talent Centrum in Tilburg kan een belangrijke ontwikkeling zijn om onze doelstelling te realiseren. Op die manier kunnen wij talenten uit de provincie opleiden, met als doel het volleybal zowel in de breedte als aan de top een impuls te geven. Tilburg heeft hiervoor een geweldige basis met samenwerking tussen breedtesport, topsport en onderwijs.

Als we deze ontwikkelingen kunnen doorzetten zal Tilburg uitgroeien tot een volleybalbolwerk in de provincie Noord-Brabant. Wij zijn ervan overtuigd dat onze plannen op termijn zullen leiden tot meer aanwas en talenten in de regio. Een positief bericht dus vanuit Tilburg dat we via dit mooie medium met u kunnen delen. Wij hopen dan ook dat de volleybalkrant nog een lange toekomst tegemoet gaat zodat we elkaar op de hoogte kunnen houden van mooie ontwikkelingen in deze prachtige sport!

Volleybalkrant bedankt Tilburg STV voor de deelname aan de Club van Honderd en voor het opstellen van dit positieve verhaal. We hopen deze week nog een eredivisieteam te kunnen presteren als volgende Vriend van Volleybalkrant.



Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen