facebook pixel NL team: Jelte Maan als libero? - Volleybalkrant
beeld:

NL team: Jelte Maan als libero?

Gepubliceerd op
wo 07 mei 2014
Door: door Sanne Westerterp

Oranje speelt komend weekend een aantal oefeninterlands in en tegen Bulgarije om vervolgens het EK-kwalificatietoernooi zo goed mogelijk in te gaan. Welke middenspelers en libero moet keuzeheer Benne meenemen om ons land te vertegenwoordigen?

Edwin Benne koos twee liberospelers in zijn voorselectie. Gijs Jorna is al jaren zijn onbetwiste nummer één en dit jaar mocht Dirk Sparidans hem, na een goed seizoen bij Asse-Lennik, proberen af te troeven. Wij hebben de trainingen niet gezien, maar verwachten dat de bondscoach voor zijn vertrouwde Jorna kiest. Of zou Benne out of the box denken en Jelte Maan het liberoshirt aan laten trekken? Deze gepassioneerde speler wil rustig opbouwen na zijn hernia en zou de grote klappen van het springen ontwijken als hij alleen in het achterveld actief is. Hoeft niet gezegd dat Maan altijd een belangrijke pion blijft met zijn aanjagermentaliteit.

We schakelen naar de middenas, die er sowieso heel anders uitziet dan vorig jaar. De coach van de Bond liet zíjn Bontje varen en deed dat misschien wat te vroeg en expliciet. Nu ook Wytze Kooistra afhaakte als ervaren kracht en Joppe Paulides geen gehoor gaf aan de oproep, zal het Nederlands team op de jongere garde moeten leunen. Terwijl een stuk rust en overzicht behoorlijk belangrijk kan zijn binnen de lijnen.

Die ervaring moet nu komen van Thomas Koelewijn, die als (terechte) favoriet van de bondscoach ook dit jaar niet in de basisformatie zal ontbreken. Wie naast hem komt te staan is nog even een verrassing. Michael Parkinson speelde een ijzersterk jaar bij Maaseik en ontwikkelt zich volop. Vorige zomer kon hij zich niet in Oranje bewijzen wegens blessureleed, wellicht wordt 2014 zijn jaar. Bas van Bemmelen hangt al een tijdje bij de groep, maar kreeg zelden het voordeel van de twijfel van Benne. Daarom verwachten we dat hij of Jasper Diefenbach thuis moet blijven voor het EK-kwalificatietoernooi.  

Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen