facebook pixel Nevobo gaat opzet play-offs snel evalueren met clubs - Volleybalkrant
beeld:

Nevobo gaat opzet play-offs snel evalueren met clubs

Gepubliceerd op
ma 08 mei 2017
Door: Coen Kaaij

De Nevobo gaat snel met de eredivisieclubs om tafel om het play-off systeem dat afgelopen seizoen is gehanteerd te evalueren. De bond is niet blij met hoe het format heeft uitgepakt. In zowel de finale van Sliedrecht Sport als bij Abiant Lycurgus was een 2-0 voorsprong in de tweede wedstrijd voldoende voor het kampioenschap.

In een bericht laat de Nevobo weten dat ze met de bestuurders en coaches van de eredivisieclubs gaat overleggen om voor volgend seizoen tot een ideaal finalesysteem te komen. "In het play-off systeem moet het laatste punt van de wedstrijd uiteraard samenvallen met het kampioenschap", geeft de bond aan.

De opzet zoals die in seizoen 2016-2017 is gehanteerd kwam voort uit een vraag om de competitie in te korten. Daarnaast zou het voor sportmedia erg praktisch zijn om zeker te weten wanneer de beslissing om het landskampioenschap valt. In het eredivisie-overleg, waar bond en clubs elkaar ontmoeten, is toen besloten tot invoer van het systeem van Europa Cups.

Bij gelijke stand na twee wedstrijden kon een spannende golden set de beslissing brengen. Dit pakte in de praktijk dus anders uit afgelopen weekend. In beide kampioensraces moest de wedstrijd nog uitgespeeld worden nadat de kampioen bekend was bij een 2-0 voorsprong.

Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen