facebook pixel Nederlandse toppers winnen bij aftrap Eredivisie Beach in Nijmegen - Volleybalkrant
beeld: Eredivisie Beach

Nederlandse toppers winnen bij aftrap Eredivisie Beach in Nijmegen

Gepubliceerd op
Gisteren 22:31
Door: Eline Draaisma

Bij de start van het nieuwe beachseizoen hebben de Nederlandse topteams zichzelf laten zien. Op de Waalkade in Nijmegen kwam een sterk deelnemersveld in actie met twee topduo’s als uiteindelijke winnaars. 

Bij de mannen waren Yorick de Groot, Stefan Boermans, Alexander Brouwer en Steven van der Velde de grote blikvangers. De vier olympiërs kwamen eenvoudig door de poule en kwartfinales heen. In de halve finales nam Brouwer/Van der Velde het op tegen Boehlé/Sonneville. Een verrassend duo, want in januari van dit jaar nam Boehlé nog officieel afscheid van het beachvolleybal. Brouwer/Van der Velde won (21-19, 21-17) en mocht zich opmaken voor de gedroomde finale tegen Boermans/De Groot, die in de halve finales simpel afrekende met Van Hal/Van Werkhoven (21-14, 21-12). In de strijd om het brons won Boehlé/Sonneville in twee sets (21-16, 23-21). 

De finale was eveneens een herhaling van de kwartfinale op het Elite-16 toernooi van vorige maand, toen De Groot en Boermans wisten te winnen en uiteindelijk ook het toernooi op hun naam schreven. Ook dit keer liet Boermans/De Groot zien dat ze op dit moment het sterkste team zijn en pakten met overtuigende cijfers het eerste goud van de Eredivisie Beach Tour van deze zomer (21-15, 21-19). 

Winst voor favoriet Bekhuis/Van Driel
Bij de dames waren Emi van Driel en Wies Bekhuis de grote favorieten en het duo haalde zonder setverlies de finale van het toernooi. Daarin troffen ze het jonge duo Tess Spaansen en Nigella Negenman, twee speelsters die vorig seizoen pas debuteerden in de Eredivisie en nog niet eerder een finale wisten te halen. In die finale verraste Spaansen/Negenman met het winnen van de eerste set, maar uiteindelijk kwam de kwaliteit van Bekhuis/Van Driel bovendrijven om toch het goud te pakken (19-21, 21-13, 15-7). Van der Made/Stok en Gras/Bak stonden in de kleine finale. Daarin trokken Marly Bak en Bjorna Gras met ruim verschil het brons naar zich toe (21-12, 21-16). 

In het weekend van Hemelvaart staat de volgende ronde van de Eredivisie Beach op het programma. Apeldoorn is dan de speelstad. 

Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen