facebook pixel Nederlandse internationals naar halve finales CEV Cup - Volleybalkrant
beeld: CEV
beeld: CEV
beeld: CEV

Nederlandse internationals naar halve finales CEV Cup

Gepubliceerd op
Vandaag 21:57
Door: Eline Draaisma

Het is zes Nederlandse internationals gelukt om zich met hun buitenlandse clubs te plaatsen voor de halve finales van de CEV Cup. Zij zullen halverwege maart gaan strijden om een plek in de finale van het tweede Europese toernooi. 

In drie van de vier tweeluiken in de kwartfinales van de CEV Cup, het tweede Europese niveau, kwamen er Nederlandse internationals in actie. In het Roemeense onderonsje tussen CS Volei Alba Blaj en CSO Voluntari kwam laatstgenoemde als winnaar uit de strijd. In de Roemeense competitie staat Volei Alba Blaj bovenaan, maar in de CEV Cup won CSO Voluntari op knappe wijze beide wedstrijden. In het heenduel was er een hoofdrol weggelegd voor Nicole van de Vosse (23 punten, 53% aanval, 2 aces), dat haar team daarmee aan een belangrijke uit-overwinning hielp (1-3). Daardoor had het in de tweede wedstrijd slechts twee sets nodig om de laatste vier te bereiken. Dat lukte gelijk voor CSO Voluntari, met meer killblocks en een lage foutenlast trok de thuisploeg direct de eerste twee sets naar zich toe (25-23, 25-17). De rest van de wedstrijd, waarbij ook Susan Schut (9 punten) in actie mocht komen, was voor het resultaat niet meer van belang en werd in vier sets gewonnen door CSO Voluntari. Van de Vosse speelde de eerste twee sets en scoorde in de dubbele cijfers (10 punten). 

Elles Dambrink en Sarah van Aalen plaatsten zich met Chieri ‘76 eveneens overtuigend voor de halve finales. De uitwedstrijd had de Italiaanse ploeg al in vier sets gewonnen en in eigen huis voegde het daar nog een ruime zege aan toe (25-18, 25-19, 25-21). PGE Budowlani Lodz werd vooral aanvallend overklast door Chieri, dat speelde met Van Aalen (2 punten) in de basis en Dambrink als invalster (4 punten). 

Het tweeluik tussen Levallois Paris Saint Cloud en Galatasaray mocht een Nederlands onderonsje genoemd worden. Tessa Polder is actief voor het team uit Frankrijk, terwijl Britt Bongaerts en Eline Timmerman bij Galatasaray spelen. De Turkse subtopper is een grote favoriet voor het winnen van de CEV Cup, maar had veel moeite om de ploeg uit Parijs van zich af te schudden. De eerste wedstrijd werd, na twee keer een achterstand, nipt gewonnen door Galatasaray (2-3). Paris Saint Cloud had ook in de return de beste start, maar Galatasaray wist zich terug te knokken in de wedstrijd en maakte vanaf set twee aanvallend het verschil. Onder leiding van Bongaerts (4 punten) trokken de Turkse dames alsnog het duel in drie sets naar zich toe, waarmee het ook definitief het ticket naar de halve finales pakte. Polder speelde de hele wedstrijd voor Levallois (4 punten), Timmerman kwam niet in actie. 

Halve finales
In de halve finales gaan Van de Vosse en Schut het met CSO Voluntari opnemen tegen Galatasaray, met Bongaerts en Timmerman. In de andere halve finale spelen Dambrink en Van Aalen met Chieri ‘76 tegen het Duitse Dresdner SC, dat in de kwartfinales te sterk was voor Volley Mulhouse. De halve finales worden halverwege maart gespeeld. Wie de finale zal gaan spelen, wordt in de halve finales ook via een tweeluik beslist. 

Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen