facebook pixel Nederlanders winnen in CEV Cup - Volleybalkrant
beeld:

Nederlanders winnen in CEV Cup

Gepubliceerd op
vr 06 dec. 2013
Door: door Gepko Hahn

De Nederlandse mannen die met hun Europese teams uitkomen in de CEV Cup hebben allen het heenduel gewonnen. Ewoud Gommans en Lars Lorsheijd verschaften zich de beste uitgangspositie met hun teams Gerenali Haching en Arago de Sète. Zij hebben in de return aan een kleine nederlaag genoeg voor een ticket in de kwartfinale van het hoofdtoernooi.

Met één Nederlander in het veld en één op de scheidsrechtersstoel - Gert Reichardt - werd het een mooie Nederlandse avond in Unterhaching. Met de vaste kracht Ewoud Gommans werd de Spaanse topclub CAI Teruel met 3-0 verslagen, waardoor Generali Haching aan 3-2 nederlaag in de return genoeg heeft om zich te plaatsen voor de kwartfinales.

Dat geldt ook voor het Arago de Sète van Lars Lorsheijd. De Franse ploeg slaagde erin wat Orion niet lukte, winnen van het Roemeense Craiova. Sète staat op een teleurstellende negende plaats in de Franse Ligue A, maar beleeft een mooi Europees avontuur. Lorsheijd speelde een sterke wedstrijd tegen Craiova en was vooral aanvallend van grote waarde. De Roemenen wisten verrassend genoeg de derde set af te snoepen, nadat de eerste twee met overmacht naar Arago de Sète waren gegaan. De Fransen verspilden hun goede uitgangspositie voor de return niet en wonnen met 25-22 het vierde bedrijf en de wedstrijd. Lorsheijd vierde de zege met een klein dansje voor het publiek; bekijk deze in het videokanaal van Volleybalkrant.

Jeroen Rauwerdink boekte met Cuneo een zwaarbevochten uitzege in Duitsland, waar met 2-3 van TV Bühl werd gewonnen. De Oranje-international Rauwerdink noteerde zes punten tegen Bühl, maar de belangrijkste man was Antonin Rouzier met 24 punten in de vijfsetter. Cuneo kwam twee keer terug van een achterstand en denderde in de vijfde set met 5-15 over de Duitsers heen.

Ten slotte wonnen ook Daan van Haarlem bij Prefaxis Menen zijn CEV Cup-wedstrijd. Menen keek na een uur spelen tegen een 0-2 achterstand aan tegen het Bulgaarse Gabrovo; in de loop van de tweede set werd Van Haarlem naar de kant gehaald. Menen gaf niet op en de Belgische strijdlust leidde tot frustraties aan Bulgaarse zijde. Menen zegevierde met 3-2 en kan zich dinsdag in Bulgarije plaatsen voor de volgende ronde.

Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen