facebook pixel Nederland overtuigend langs Kenia - Volleybalkrant
beeld:
beeld:
beeld:
beeld:

Nederland overtuigend langs Kenia

Gepubliceerd op
za 03 aug 2019 21:16
Door: Eline Draaisma

Nederland heeft weinig energie verspild in de tweede wedstrijd op het Olympische Kwalificatie Toernooi in Catania, Sicilië. Met overtuigende cijfers werd er gewonnen van Kenia, waarbij ook veel van de Nederlandse wissels speeltijd kregen. Het werd 3-0 via 25-17, 25-10 en 25-10. 

Met dezelfde namen als gisteren begon Oranje aan de wedstrijd tegen Kenia. Vooral aan het net laten de Nederlandse dames zien veel sterker te zijn. Mooie punten van Sloetjes en Beliën bezorgden Nederland al snel de voorsprong, die halverwege al zeven punten is (16-9). De dubbele wissel, inmiddels een 'standaard' wissel bij Nederland, deed opnieuw goed werk en ook Daalderop krijgt weer een invalbeurt aan het net. Het setpoint op 24-17 werd door De Kruijf tegen de grond geslagen. 

Nederland overklast Kenia
Ook in de tweede set liep Nederland snel weg bij Kenia en stond het bij de eerste technische time-out al 8-2. Vooral Sloetjes, Beliën en De Kruijf waren goed op dreef en bezorgden de Oranje equipe een ruime voorsprong (12-5). Halverwege kwam Plak weer binnen de lijnen, dit keer op de plek van Buijs. Ook Knip en Jasper kwamen aan speeltijd in die tweede set, waarna ook Koolhaas, Lohuis en Bongaerts nog het veld betraden. Met overtuiging pakte Nederland de tweede set (25-10). 

Met een compleet nieuw team binnen de lijnen moest de klus in de derde set geklaard worden. Bongaerts, Plak, Koolhaas, Lohuis, Daalderop, Jasper en Knip mochten allemaal aan de derde set beginnen. Dat Nederland in de breedte ijzersterk is, bleek maar weer. Al snel stond er een 5-1 voorsprong op het scorebord. De goede service van Lohuis zette Nederland op een verschil van meer dan tien punten (20-9). Wat de Afrikaanse ploeg ook probeerde, Nederland bleef uiterst stabiel spelen. Opnieuw is het de service van Bongaerts die, net als gisteren, voor de beslissing zorgde (25-10). 

De topscoorderstitel ging naar Celeste Plak, die in totaal 12 punten wist te scoren. Ook Lonneke Sloetjes (11) en Robin de Kruijf (10) eindigden in de dubbele cijfers. Jamie Morrison kon vandaag al zijn basisspeelsters rust gunnen in de aanloop naar morgen. Dan zullen Nederland en Italië hoogstwaarschijnlijk het beslissende duel van deze Olympische kwalificatie gaan spelen. 



Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen