Het topduel in de vrouwen Bundesliga was zonder twijfel de ontmoeting tussen Schweriner SC (Yvon Beliën en Lonneke Sloetjes) en VC Wiesbaden (Karine Muijlwijk). Die werd met 3-2 gewonnen door de gasten maar geen van de drie Nederlandse speelsters in deze ontmoeting kon echt een hoofdrol opeisen.
De thuisploeg, met Yvon Beliën in de basis en Lonneke Sloetjes als reserve, leek na twee gewonnen sets op rozen te zitten. Maar een paar omzettingen van Wiesbaden-coach Andreas Vollmer deden het duel kantelen. Slachtoffer daarvan was Karine Muijlwijk die niet in de wedstrijd zat, slechts 2 punten scoorde en al vroeg in de tweede set werd gewisseld voor Pauliina Vilponen en niet terugkeerde. Schwerin redde de tweede set (en een punt) nog door een goede serviceserie op het einde maar daarna waren de gasten de baas. Lonneke Sloetjes viel in de derde set kort in voor de aanvankelijk niet te stoppen Saskia Hippe, mocht de vierde set beginnen maar werd aan het eind weer vervangen. Ze mocht in de vijfde set nog even terugkeren maar toen was het kalf eigenlijk al verdronken. De Achterhoekse diagonaal kwam tot 4 punten. Beliën speelde alle sets, deed dat degelijk en noteerde 12 punten. De zege betekende dat Wiesbaden nu alleen de tweede plek in handen heeft, met 1 punt voorsprong op Schwerin en 3 punten achterstand op Dresden.
De koploper deed haar plicht door met 3-1 te winnen bij VolleyStars Thüringen. Tegen haar voormalige club (toen nog VfB Sühl geheten) was Laura Dijkema de startende spelverdeelster en co-captain Myrthe Schoot vanzelfsprekend de libero. Dijkema werd alleen in de eerste twee sets als onderdeel van een dubbele wissel even naar de kant gehaald maar speelde daarna het duel uit en kwam tot 4 punten waarvan 2 uit de opslag.
Kim Renkema haakte met Allianz MTV Stuttgart aan bij de bovenste drie door een 3-1 zege op het USC Münster van Tess von Piekartz. De gasten gaven zich niet zonder slag of stoot gewonnen maar moesten genoegen nemen met de winst in de tweede set en keerden zonder punten huiswaarts. Renkema speelde een degelijke pot en scoorde 13 keer. Tess von Piekartz was in alle sets de startende spelverdeelster, werd ook in allemaal voor meestal kortere tijd gewisseld en kwam tot een aardiggtaal van 7 punten: 3 uit de aanval, 2 blokpunten en een ace. Stuttgart staat slechts een punt achter de nummer drie Schwerin.
Rote Raben Vilsbiburg bleef steken op een puntje op bezoek bij het goed presterende SC Potsdam: 3-2. De ploeg van Quirine Oosterveld gaf tot twee keer toe een voorsprong weg en verloor vervolgens de vijfde set ruim met 15-7. Oosterveld mocht slechts kortstondig een paar keer invallen.
Plaats een reactie
reacties: