facebook pixel Jong Oranje (v) op rand van EK-kwalificatie - Volleybalkrant
beeld:
beeld:
beeld:

Jong Oranje (v) op rand van EK-kwalificatie

Gepubliceerd op
za 26 apr. 2014
Door: door Henrieke Hahn

De meiden van Jong Oranje zijn dichtbij de EK kwalificatie. Vandaag (zaterdag) werd Roemenië met 3-0 verslagen. Morgen speelt Oranje tegen Tsjechië, die ook beide partijen zonder setverlies won. De winnaar van morgen plaatst zich rechtstreeks voor het EK in Estland en Finland.

In de openingsset nam Nederland al een vroege voorsprong. Bij 5-1 was de Roemeense coach genoodzaakt een time-out aan te vragen. De Oranje ploeg was scherp en scoorde blokkerend de nodige punten. Dit leidde tot grote frustratie aan Roemeense zijde; na het zoveelste killblock van Oranje barste de diagonaal Bwata Vaida in huilen uit (18-11). Oranje liet zich hierdoor niet van de wijs brengen en stoomde door naar een eenvoudige setwinst (25-13).

De tweede set startte Nederland niet scherp en begon met een 0-3 achterstand. Deze achterstand werd al snel weer omgebogen naar een minieme voorsprong, die de gehele set in stand bleef. Halverwege de set kwam Daphne Knijff in de ploeg voor Marrit Jasper en deed dit met verve. Juliet Lohuis was blokkerend op dreef en Britt Bongaerts serveerde Oranje naar de benodigde voorsprong (23-21). Roemenië kwam nog iets terug, maar Ilse Janssen mocht de setwinst binnen slaan (25-23).

De Oranje ploeg begon weer scherp aan de derde set, maar zag Roemenië weer terugkomen. Nederland liet de tegenstander een reeks van punten scoren, maar Matt van Wezel zette zijn meiden weer op scherp. Via 14-11 werd het 19-16. Ondanks een Roemeense time-out bleef Oranje bij de les en speelde het duel professioneel uit (25-17).

Morgen speelt Oranje tegen Tsjechië. De winnaar van deze wedstrijd mag zich poulewinnaar noemen en is geplaatst voor het EK. De verliezer plaatst zich voor de tussenronde. De wedstrijd start om 17.30 in Valkenhuizen, Arnhem.

Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen