facebook pixel Jeugd Oranje vanavond aan de bak - Volleybalkrant
beeld:
beeld:
beeld:

Jeugd Oranje vanavond aan de bak

Gepubliceerd op
ma 15 jul. 2013
Door:

Gisteravond verklaarde koning Willem-Alexander de twaalfde versie van het European Youth Olympic Festival voor geopend. Ruim 2300 jonge talenten in de leeftijd t/m achttien jaar zullen komende week in verschillende sporten strijden om de medailles. Onze volleybaltalenten van eigen bodem komen ook in actie en zullen het niet makkelijk krijgen.

Voorafgaand aan de opening kwam de traditionele intocht van de 49 landenploegen, waarbij Nederland als organiserend land als laatste zijn intrede maakte. Saskia van Hintum, assistent-trainer van de Jeugd Oranje meiden, was één van de drie mensen die de Olympische eed aflegde en hiermee beloofde zich te houden aan de Olympische waarden, zonder gebruik van doping en met respect voor de tegenstander.

Aan het eind van de ceremonie droegen rolstoeltennisster Esther Vergeer en ex-wielrenster Leontien van Moorsel de Olympische fakkel het stadion binnen. De twee sporticonen overhandigden de toorts aan Max Geesink, de kleinzoon van de Utrechtse Olympische legende Anton Geesink, die de Olympische vlam ontstak.

Zo werd het startsein van het EYOF officieel gegeven en vandaag gaat het echte werk beginnen. De volleybalteams van Jeugd Oranje spelen hun openingswedstrijd vanavond allebei om 18.00 uur in de Jaarbeurs te Utrecht. De ploegen krijgen het niet gemakkelijk; de meiden starten tegen Polen en vinden in die tegenstander meteen de regerend Europees kampioen. De jongens krijgen het bij de start zo mogelijk nog een graadje lastiger als zij Rusland treffen. Rusland is niet alleen Europees, maar ook regerend wereldkampioen. We wensen beide Jeugd Oranje teams een leerzame week en zullen vanavond bij de startwedstrijd aanwezig zijn voor live verslaggeving.


Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen