Het Jeugd Oranje-team van bondscoach Julien van de Vyver heeft het niet getroffen in de loting voor het EK Jeugd. Ze werden in Arnhem gekoppeld aan de verdedigend kampioen Rusland. Ze ontmoeten in de poule ook de beide finalisten van het 8-landentoernooi dat vorige zomer in Portugal is gespeeld.
De loting werd verricht in het Openlucht Museum in Arnhem, de speelstad van het EK onder 18. Uit de koker kwamen voor Nederland lastige tegenstanders. Rusland won twee jaar geleden het toernooi in het Bulgaarse Plovdiv en geldt internationaal als topteam. Daarbij kwamen de twee finalisten van het afgelopen 8-landentoernooi, waar Nederland vijfde werd, Italië en Duitsland. De poule van zes werd volledig gemaakt met Turkije en Bulgarije.
Volledige loting:
Poule 1:
Nederland
Turkije
Bulgarije
Rusland
Duitsland
Italië
Poule 2:
Polen
Griekenland
Servië
Wit-Rusland
Roemenië
Slovenië
De top-6 van het EK plaatsen zich voor het WK onder 18 dat van 18 tot 27 augustus wordt gespeeld in Argentinië. De beste zeven teams plaatsen zich samen met Hongarije ook nog voor het EYOF (Europees Jeugd Olympisch Festival) dat eind juli in het Hongaarse Györ wordt gehouden.
Het EK onder 18 wordt gespeeld van 1 tot en met 9 april in Sportcentrum Valkenhuizen in Arnhem.
Plaats een reactie
reacties: