facebook pixel Jeroen Rauwerdink stopt bij Oranje - Volleybalkrant
beeld:

Jeroen Rauwerdink stopt bij Oranje

Gepubliceerd op
wo 27 mrt. 2019
Door: Eric Roeske

Jeroen Rauwerdink (33) stopt bij Oranje. Na een interlandcarrière van 337 wedstrijden in 16 jaar in het nationale team kiest de passer/loper uit Zeist er voor om meer tijd door te brengen met zijn gezin en te beginnen aan een maatschappelijke carrière, zo meldt de Nevobo via een tweet.

Stage lopen bij Nevobo

Rauwerdink licht zijn besluit toe: ,,Ik ben altijd met veel passie en trots uitgekomen voor het Nederlands team. Ik heb prachtige ervaringen opgedaan en spelen voor Oranje heeft mij veel opgeleverd. Nu kies ik ervoor om meer tijd door te gaan brengen met mijn vrouw en twee kinderen. Daarnaast heeft het afmaken van mijn studie Human Resource Management prioriteit. Voor die opleiding ga ik stage lopen bij de Nevobo.”

‘WK-prestatie biedt perspectief’

“Gedurende mijn tijd bij het nationaal team hebben wij altijd moeten vechten voor resultaten en erkenning. Die jarenlange strijd heeft geresulteerd in een prachtige achtste plaats op het laatste WK, een prestatie die perspectief biedt. Onder Gido Vermeulen is het fundament gelegd dat ervoor heeft gezorgd dat het team nu weer kans maakt om deel te nemen aan de Olympische Spelen. Met de nieuwe bondscoach Roberto Piazza, met wie ik zelf bij Cuneo heb samengewerkt, kan de volgende stap worden gezet.”

Carrière Rauwerdink

Jeroen Rauwerdink stond al vroeg te boek als groot volleybaltalent, en speelde op zijn 13e al in de 1e divisie bij Cito Zeist. De buitenaanvaller maakte enkele jaren later zijn debuut in de Eredivisie bij Piet Zoomers Dynamo, waar hij in zijn eerste seizoen direct landskampioen werd en de Europese Top Teams Cup won. Na een aantal succesvolle jaren in Apeldoorn maakte Rauwerdink de stap naar het buitenland, om precies te zijn naar de Italiaanse competitie.

Na zeven seizoenen in de Serie A1, waarin hij telkens de play-offs haalde, speelde de Zeistenaar twee seizoenen in de Turkse competitie, om vervolgens te verkassen naar het Griekse Olympiacos, waar hij momenteel onder contract staat. Rauwerdink staat met Olympiacos eerste in de Griekse competitie en hoopt de landstitel van vorig jaar te prolongeren. Rauwerdink won op clubniveau vier landstitels en speelde drie Europacupfinales, waarvan hij er een won. In Oranje was de zowel binnen- als buiten het veld betrouwbare Rauwerdink jarenlang een van de vaste gezichten. Met het Nederlands team won hij twee keer de European League en eindigde hij afgelopen jaar als achtste op het WK.

Overzicht clubcarrière:

2017-heden - Olympiacos SFP – Griekenland
2015-2017 - Ziraat Bankasi Ankara – Turkije
2014-2015 - Topvolley Latina – Italië
2013-2014 - Bre Banca Lanutti Cuneo – Italië
2012-2013 - Topvolley Latina – Italië
2011-2012 - Energy Resources San Giustino – Italië
2009-2011 - Acqua Paradiso Monza – Italië
2008-2009 - Acqua Paradiso Montichiari – Italië
2002-2008 - Piet Zoomers Dynamo Apeldoorn – Nederland
< 2002 – Cito Zeist – Nederland

Belangrijkste prestaties / prijzen:

2003: Landskampioen en gouden medaille CEV Top Teams Cup met Dynamo
2006: Goud European League met Nederlands team
2007: Landskampioen met Dynamo
2008: Landskampioen, beker en Supercup met Dynamo
2012: Goud European League met Nederlands team
2013: Zilveren medaille CEV Cup met Topvolley Latina
2018: Landskampioen en League Cup gewonnen met Olympiacos
2018: Zilveren medaille CEV Challenge Cup met Olympiacos
2018: 8e plaats op WK Volleybal met Nederlands team
2019: League Cup met Olympiacos

Bron: Nevobo website



Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen