facebook pixel Hoofdbrekens over de diagonaalpositie - Volleybalkrant
beeld:
beeld:
beeld:

Hoofdbrekens over de diagonaalpositie

Gepubliceerd op
ma 15 mei 2017
Door: Coen Kaaij

De meeste plekken lijken al vergeven, maar wie zullen er op de diagonaalpositie spelen op het WK-kwalificatietoernooi? Dat is de lastigste vraag waar bondscoach Gido Vermeulen zijn hoofd over moet breken de komende week. Vier uitstekende spelers maken er kans op.

Drie van de vier kanshebbers hebben zich tot nu toe bij de selectie gevoegd, Wouter ter Maat bevindt zich in Zuid-Korea bij de trials, om een lucratief contract binnen te halen. Routinier Kay van Dijk, topserveerder Nimir Abdelaziz en de zeer competitieve Robin Overbeeke strijden in principe om twee plaatsen.

"Het is een mooie concurrentie en dat helpt het niveau van een ieder erg omhoog", vertelt Van Dijk. "We gaan volle bak de strijd aan. Nimir is goed bezig, ik ben goed bezig, Robin is goed bezig. Wellicht Wouter nog, dat gaan we zien. Uiteindelijk beslist de grote baas wie er gaat spelen." 

"Ja, het wordt een goed slagveld, denk ik" voegt Robin Overbeeke toe. De 28-jarige linkshander heeft bij Nantes een goed seizoen gedraaid. Hij is zich bewust van zijn toegevoegde waarde. "Ik speel met een bepaalde drive en energie. Die kan een team over bepaalde punten heenbrengen."

Nieuw op de diagonaal is Nimir Abdelaziz, maar niet nieuw bij het nationale team. In voorgaande jaren was hij nog eerste spelverdeler van Oranje. "Het was een belangrijke keuze die ik heb gemaakt, maar ook een risicovolle keuze, want je gooit eigenlijk iets weg wat je hebt opgebouwd. Vanaf wedstrijd één tot de laatste wedstrijd ging het elke keer een stap omhoog." Bij zijn club Poitiers was hij topscorer, hij werd vijfde in Frankrijk.

Nek-aan-nek
In de eerste oefenwedstrijd tegen Tsjechië vrijdag kreeg Kay van Dijk de meeste speeltijd, hij speelde de eerste drie sets, die werden gewonnen. Overbeeke speelde de vierde set, Abdelaziz kwam niet in actie. Van Dijk scoorde veertien aanvalspunten in die drie sets, net boven de vijftig procent. Hij sloeg één ace.

Op zaterdag had Nimir een basisplek en liet vergelijkbare cijfers zien. Een aanvalspercentage van 52 procent, in totaal in de vijf gespeelde sets 23 punten. Ook hij sloeg één ace.

Robin Overbeeke scoorde aanvallend op vrijdag ruim een kwart van zijn ballen, op zaterdag was het driekwart. Gemiddeld komen alledrie de diagonalen ongeveer op dezelfde score uit. Ook Overbeeke liet één ace noteren. De oefenwedstrijden van vrijdag en zaterdag hebben geen duidelijkheid gebracht.

Geen beslissing
Vermeulen is er dus ook nog niet uit. De bondscoach gaf zaterdag na de tweede oefenwedstrijd aan dat hij nog geen beslissing genomen heeft. "Kay deed het erg goed vrijdag. Nimir is goed, Robin is een hele goede wissel. Die brengt heel veel energie, dus ik ben er nog niet uit. Daar ga ik rustig over nadenken."

Op 17 en 18 mei oefent Nederland nog in en tegen België. Pas op de dag van aankomst bij het WK-kwalificatietoernooi hoeft Vermeulen zijn veertien geselecteerden bekend te maken. Op zondag speelde Oranje ook tegen Tsjechië, in de besloten wedstrijd op Papendal werd met 4-2 gewonnen. Over de wedstrijd zijn verder geen details naar buiten gebracht.

Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen