Hengelo-Orion 2
De veertiende wedstrijd van het seizoen won koploper Hengelo ook, waardoor het kampioenschap normaal gesproken de Twentenaren niet meer lijkt te kunnen ontgaan. Hengelo won met 4-0 van Orion 2 via 25-16, 25-18, 25-22 en 25-18. Hengelo-trainer Mark Koning houdt nog steeds een slag om de arm. ,,Met nog vier wedstrijden te gaan zou je kunnen zeggen dat het niet meer fout kan gaan,” zegt hij. ,,Er zijn nog vier wedstrijden te spelen en we zijn nog niet dusdanig ver uitgelopen dat we al een feestje kunnen vieren. De vijf punten tegen Orion maakt wel dat we weer een puntje zijn uitgelopen, gezien Dynamo een punt liet liggen in Enkhuizen. Mochten we dat feestje wel gaan vieren dan willen we ook zeker promoveren naar de Superdivisie.”
De eerste set tegen Orion kwam Hengelo niet in de problemen. ,,We konden lekker vrijuit spelen. De foutenlast bij Orion lag erg hoog wat maakte dat we relatief eenvoudig konden uitlopen. De tweede set schiet Orion uit de startblokken en neemt een 0-4 voorsprong. Na een korte time out weten we dit gat te dichten door onder andere een goede serviceserie van Gijs op de Weegh. We nemen het initiatief weer over en blijven aan de goede kant van de score. De derde set hadden we het iets moeilijker. Het was tot de 20 stuivertje wisselen en we kwamen maar niet los. Boven de twintig waren we bij de les en sluiten hem alsnog met 25-22 af. In set vier kwam Owen Koster voor Peter Ogink binnen de lijnen. Tot de tien liep het gelijk op, maar daarna begon het lekker te draaien en konden we weer vrijuit spelen. Fijn om weer eens met 4-0 te winnen.”
Marco Buiting van Orion 2 was duidelijk. ,,Webton staat natuurlijk niet voor niets bovenaan, en zeker voor ons is het dan een lastige klip. Het zat te vast op de eerste bal. Daar onderscheiden wij ons te weinig in onze optiek. Zaterdag 21 maart wacht de uitwedstrijd tegen Sovoco. Dan is het zaak dat we beter voor de dag komen.”
Madjoe-Dynamo 3
Dynamo 3 liet in de strijd om de titel een duur puntje liggen bij Madjoe. De Apeldoorners wonnen met 1-3 via 22-25, 15-25, 20-25 en 25-22. Sjoerd Aalders van Dynamo 3 was echter niet te spreken over het niveau van de wedstrijd. ,,Deze wedstrijd was de Topdivisie onwaardig,” zegt hij. ,,Een droevig niveau waarbij wij de minst slechte waren. Natuurlijk zijn er positieve punten te benoemen, het niveau van onze diagonaal Lucas Blaas en de serviceseries van onze spelverdeler Amin. Met het oog op de tweede plek een uitstekend weekend natuurlijk, maar we hebben een hoop te verbeteren en overwegen zelfs een keertje extra te trainen aankomende week.”
Donitas-Olhaco
De Noordelijke derby tussen Donitas en Olhaco werd een marathonpartij in een sfeervolle Struikhal in Groningen. Olhaco nam een 0-2 voorsprong, maar zag Donitas terugkomen tot 2-2. In de vijfde set stevende Donitas bij 14-11 op winst af, maar een onvervalste Houdini-act van Olhaco zorgde voor 14-16 en de 2-3 zege voor de Hoogeveners. De setstanden waren 15-25, 22-25, 25-23, 25-12 en 14-16. ,,Het was een zware pot,” zegt Donitas-trainer Wout Bodewes. ,,Wij begonnen slecht aan de wedstrijd. We lieten Olhaco volledig in hun kracht spelen, serveerden te makkelijk en wisten op de moeilijke momenten niet juist te handelen. Zo hadden we de eerste set geen schijn van kans. In de tweede set zijn we bewust wat meer gaan forceren. In het begin leverde dit vooral nog wat fouten op, maar op een gegeven moment wisten we de druk wel wat meer bij Olhaco neer te leggen. Hierdoor werd het spel van Olhaco voorspelbaarder. We wisten ons nog enigszins terug te vechten in de tweede set, maar dat was niet genoeg om de set te pakken. Het bleef spannend. Olhaco speelde een stuk sterker dan in Hoogeveen. Gelukkig wisten we de derde set wel naar ons toe te trekken. In de vierde set namen we vanaf het begin de leiding. Olhaco gaf ook een aantal spelers rust, waardoor we deze set met een ruime uitslag naar ons toe wisten te trekken. In de vijfde set wisten we dat we meer weerstand moesten verwachten, maar we handelden goed en namen mooi de leiding. Aan het eind van de wedstrijd hadden we de set naar ons toe moeten trekken, maar helaas weten we Olhaco vertrouwen te geven en maken ze het knap af. Niet de beste wedstrijd, maar wel een goed gevecht. Dan is het naar mijn mening ook lastig om je eigen niveau te halen.”
Bij Olhaco heerste een euforische stemming na drie nederlagen op rij. De ploeg had dit jaar nog niet gewonnen. Olhaco-trainer Sander Klok was lyrisch over de eerste set. ,,De eerste set was de beste set ooit, die ik bij Olhaco gecoacht heb,” zegt hij. ,,Dat was ongekend goed, alles ging goed. In de tweede set werden zij beter en wij 5% minder, maar dat was nog goed genoeg om met 22-25 te winnen. De derde set was spannend, maar die verloren we nipt met 25-23. De vierde set hebben we laten lopen, want toen maakten we teveel onnodige fouten.” Bij 14-11 in de vijfde set gaven weinig mensen meer een stuiver voor de kansen van de gasten. ,,Zij serveerden fout en ik bracht Jan Kemkes voor de serve in. We blokkeerden en verdedigden als een dolle en elke kans maakten we af. Zo ineens stond het 14-16. Daar zijn we heel blij mee,” zegt Klok.
In een marathonpartij won Sovoco met 3-2 van VoCASA 2 via 28-30, 26-24, 25-19, 20-25 en 15-12.
Plaats een reactie
reacties: