facebook pixel Favorieten Italië en Brazilië naar finale Volleyball Nations League - Volleybalkrant
beeld: Volleyball World

Favorieten Italië en Brazilië naar finale Volleyball Nations League

Gepubliceerd op
zo 27 jul. 2025
Door: Eline Draaisma

In het Poolse Łódź worden deze week de finales van de VNL bij de dames gespeeld. In totaal gingen acht landen met elkaar de strijd aan in de kwartfinales, waarna uiteindelijk de favorieten Italië en Brazilië de finale wisten te bereiken die voor deze zondagavond op het programma staat.

Olympisch kampioen en regerend VNL-winnaar Italië had in de reguliere fase van de VNL geen enkele wedstrijd verloren en is dus de grote favoriet in Polen. In de kwartfinales won het in drie sets van de Verenigde Staten en in de halve finales werd het thuisland Polen in drie sets opgerold (25-18, 25-16, 25-14). Blokkerend en aanvallend was de Italiaanse ploeg oppermachtig, met een hoofdrol voor Paola Egonu (17 punten) en Anna Danesi (8 punten, 5 killblocks). De andere halve finale tussen Brazilië en Japan, de nummer twee en drie van de reguliere fase, was een stuk spectaculairder. Beide landen speelden aanvallend en verdedigend uitstekend, maar uiteindelijk bleek Brazilië na vijf sets de sterkste (23-25, 25-21, 25-18, 19-25, 15-8). Gabi Guimaraes en Julia Bergmann scoorden het meest (25 en 24 punten), namens Brazilië, gevolgd door Yukiko Wada (20 punten) en Maya Ishikawa (19 punten) van Japan. 

Zondagmiddag om 16.00 spelen Japan en Polen om het brons en om 20.00 barst de strijd om het goud los tussen Italië en Brazilië, tevens ook de nummer één en twee van de wereld. Die duels zijn live te zien met een (betaald) abonnement op Volleyball World TV. 

Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen