Copyright © 2025 Volleybalkrant.
Artwork by the Media Artists. All rights reserved.
Voor de Eredivisie zit het eerste speelweekend er inmiddels weer op. De tien ploegen speelden allemaal hun eerste competitiewedstrijd. De goede start was er voor Eurosped, Sliedrecht, Set-Up '65, Regio Zwolle Volleybal en FAST.
Landskampioen Sliedrecht Sport opende hun jacht op titelprolongatie met een uitwedstrijd tegen promovendus US. Misschien dat de thuisploeg wat nerveus was voor de eerste wedstrijd in de eredivisie, want set één ging met 13-25 naar de gasten. In set twee lukte het US om meer vrijuit te spelen, maar Sliedrecht hield aan het eind het hoofd koel (24-26) om vervolgens ook de derde set (18-25) en daarmee de wedstrijd te winnen.
Eurosped, dat de Supercup vorig weekend aan Sliedrecht moest laten, mocht op bezoek in Apeldoorn. Met twee oud-Alterno speelsters in de basis (Wessels en Timmerman) was de ploeg uit Vroomshoop in de eerste twee sets veel beter (17-25 en 14-25). De derde set had Dros Alterno tot aan de twintig nog een voorsprong, maar Eurosped wist de achterstand om te draaien en via 23-25 alsnog binnen drie sets klaar te zijn. Vera Mulder, Dagmar Boom en Tess de Vries (vorig jaar allemaal nog bij Talent Team) werden gedeeld topscoorder met 11 punten.
Regio Zwolle Volleybal had het twee sets lastig tegen het Talent Team. De eerste (25-11) en de derde (25-14) set waren heel gemakkelijk voor de thuisploeg. Tussendoor hadden de talenten uit Arnhem wel de tweede set met 22-25 gewonnen. In de vierde set werd het vervolgens nog heel spannend, maar kon het Talent Team er geen vijfsetter van maken. Via 24-26 pakte Zwolle alsnog de volle mep, dat met Ester de Vries ook de topscoorder in huis had (16 punten).
In Ootmarsum mocht Springendal Set-Up '65 de eerste overwinning van het seizoen vieren. Het team van Lesley de Jonge had dat vooral te danken aan de hele goede servicedruk van voornamelijk Kirsten Oude Luttikhuis. Het scoorde maar liefst 17 keer vanuit de service, tegenover 5 voor VC Sneek. Set-Up '65 won drie sets overtuigend (25-15, 25-20 en 25-24). De tweede set werd nog wel gewonnen door Sneek, waardoor de eindstand uiteindelijk 3-1 werd.
De laatste wedstrijd was waarschijnlijk de spannendste want FAST en Apollo 8 hadden vijf sets nodig om tot een beslissing te komen. FAST kwam eerst 2-0 voor, maar zag het gepromoveerde Apollo 8 toch weer op gelijke hoogte komen. De gasten hadden behoorlijk veel energie gestoken in die laatste twee sets, want in de vijfde set kon het niet genoeg tegenstand bieden en won FAST met 15-8.
Na het eerste weekend is de stand als volgt: Eurosped, Sliedrecht, Regio Zwolle Volleybal, Springendal Set-Up '65, FAST, Apollo 8, VC Sneek, Talent Team, US en Dros-Alterno. Komend weekend staan er weer vijf wedstrijden op het programma. Talent Team krijgt US op bezoek, Sliedrecht ontvangt FAST, Apollo 8 speelt thuis tegen Alterno en Sneek heeft Eurosped als tegenstander. Op zondag ook nog een wedstrijd, dan speelt Set-Up '65 tegen Zwolle.
Je reactie is opgeslagen.
Plaats een reactie
reacties: