facebook pixel Dynamo na 3-1 winst bij SSS derde van Nederland - Volleybalkrant
beeld:

Dynamo na 3-1 winst bij SSS derde van Nederland

Gepubliceerd op
zo 07 mei 2017
Door: Coen Kaaij

Draisma Dynamo heeft voor het tweede jaar op rij de derde plaats gepakt in de play-offs van de eredivisie. Na een zeer spannende eerste set waren ze in vier sets duidelijk te sterk voor Advisie/SSS, nadat ze vorige week thuis al met 3-2 hadden gewonnen. De derde plaats levert dit jaar niets anders op dan de laatste plek op het podium, omdat er geen Europees volleybal is voor de nummer drie.

Van tevoren was duidelijk dat de wedstrijd in ieder geval uitgespeeld moest worden om een winnaar aan te wijzen. Het 3-2 resultaat van vorige week had ervoor gezorgd dat winst voor Dynamo hen tot overwinnaar zou maken, als SSS in drie of vier sets zou winnen waren zij derde. Winst voor SSS in vijf sets betekende een golden set. En dus begonnen beide teams vol passie aan de wedstrijd.

De openingsset werd een ware thriller. Na een initiële voorsprong voor Dynamo van 17-12 kwam de thuisploeg goed terug. Freek Michel en Arjan Roelofs waren goed op schot, maar scoorden met zijn tweeën minder punten dan Michiel van Dorsten in zijn eentje voor Dynamo deed. De diagonaal van de Apeldoorners was alleen al goed voor twaalf aanvalspunten en twee directe blocks. 

Toch bleek dat niet genoeg voor de winst. Vanaf 24-24 ging het over en weer, setpoints voor beide teams. Op 38-37 voor SSS bracht een scheidsrechterlijke beslissing de setwinst bij de Barnevelders. Met veel moeite wist Dynamo een bal te verwerken en toen ze hem naar de overzijde brachten besliste het arbitrale duo dat de bal niet tussen de antennes het net was gepasseerd. Het leidde tot hevige protesten bij Dynamo, maar de winst ging naar SSS.

Tandje erbij
Daarna was Dynamo het zat. Het tempo ging omhoog en Renzo Verschuren werd vaak in stelling gebracht. Daarnaast wist hij vanaf de servicelijn twee keer te scoren. Met 25-19 brachten ze de stand op gelijke hoogte. Set drie liet een zelfde beeld zien, al waren het daar de passer/lopers die de punten binnen sloegen. Max Staples en Oranje-geselecteerde Wessel Blom gaven Dynamo het voordeel. Met 25-17 wonnen ze ook de derde set.

Een vroeg voordeel van 7-3 voor Dynamo noopte scheidend coach Albert Cristina tot het nemen van een time-out. Die bracht geen soelaas, Dynamo bouwde de voorsprong zelfs uit. Met 25-15 maakten ze de vierde set af. Daarmee wordt Dynamo voor de tweede keer op rij derde en evenaart SSS met de vierde plaats zijn hoogste notering uit 2013. 

Plaats een reactie

reacties:

Populaire artikelen